Територіальний центр соціального обслуговування(надання соціальних послуг): Відділ соціальної допомоги вдома

15.06.2021

У попередній статті ми розповіли Вам про діяльність терцентру та послуги, які надаються відділеннями. Сьогодні поговоримо більш детальніше про відділення соціальної допомоги: яким громадянам надаються послуги, які це саме послуги і які документи потрібно подати для отримання допомоги.

Відділенням соціальної допомоги вдома надаються соціальні послуги з догляду вдома одиноким громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності та потребують сторонньої допомоги в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме:

• громадянам похилого віку;
  • особам з інвалідністю (які досягли 18-річного віку);
  • хворим (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності).

Зазвичай відділення здійснює виявлення таких одиноких непрацездатних громадян та обслуговує за зверненнями самих громадян, управління соціального захисту населення, медичних закладів або за принципом “сарафанного радіо”. Постійно обслуговується 740 одиноких пенсіонерів та осіб з інвалідністю. Соціальні робітники швидко реагують на звернення і надають необхідну допомогу, зокрема:

• відвідування підопічних 2-3 рази на тиждень вдома та лікувальних закладах;
  • допомога в приготуванні їжі;
  • придбання та доставка товарів з магазину або ринку, доставка медикаментів;
  • виклик лікаря та допомога в госпіталізації, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я;
  • оформлення документів на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів соціальної допомоги, внесення платежів;
  • сприяння у забезпеченні необхідними технічними та іншими засобами реабілітації;
  • допомога у прибиранні приміщення, пранні білизни, дотриманні особистої гігієни, у дрібному ремонті одягу та взуття;
  • допомога в отриманні безоплатної правової допомоги;
  • надання інформації з питань соціального захисту населення;
  • інші послуги, що визначаються при індивідуальних обстеження побутових умов проживання.

В середньому, соціальні робітники обслуговують 6-10 громадян в день. Послуги надаються безкоштовно і індивідуально, в залежності від стану здоров’я та згідно індивідуальних потреб клієнтів.

Як отримати допомогу від відділення соціальної допомоги?

Потрібно надати до територіального центру такі документи.