14 березня в Україні відзначають День українського добровольця

12.03.2021

З метою зміцнення патріотичного духу в суспільстві, підвищення суспільної ваги і турботи про учасників добровольчих формувань відзначення Дня українського добровольця було винесене на державний рівень.

Рішення про відзначення цього дня було прийнято 17 січня 2017 року Постановою №1822 Верховної ради України «Про встановлення Дня українського добровольця».

У цей день українці вшановують мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Відзначення Дня українського добровольця саме 14 березня обрано не випадково. Саме цього дня2014 року з Майдану на тренувальну базу в Нових Петрвцях відправилися перші добровольці, де почали підготовку до участі в боротьбі за територіальну цілісність України.

Це свято людей, які за покликом серця стали на захист Батьківщини та самовіддано боронять її від загарбників на східних рубежах. Завдяки небайдужості, мужності, героїзму добровольців агресор не просунувся в глиб країни.

Не всі добровольці повернулися живими, віддавши за Україну найдорожче – своє життя. Пам’ять про загиблих добровольців, про їх подвиг житиме в серці українського народу.

 

Ольга Скороденко