До уваги осіб з інвалідністю Шевченківського району м. Полтави!

Управління  соціального   захисту   населення  Шевченківської   районної   у м. Полтаві ради повідомляє, що п.52 «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації» затвердженого  постановою  Кабінету  Міністрів  України  від  5  квітня  2012  р. № 321 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 238) (далі Порядок) передбачено нарахування та виплата компенсації за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.

     Згідно п.2 Порядку до технічних та інших засобів реабілітації, за які за бажанням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законних представників виплачується компенсація, належать:

  • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
  • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
  • протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози, в тому числі спеціальні ліфи для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;
  • друге крісло колісне.

 Порядок виплати грошової компенсації за технічні та інші засоби реабілітації:

  1. Особа з інвалідністю, яка перебуває на обліку для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації протягом чотирьох місяців з дати купівлі спеціального засобу реабілітації надає в управління фіскальний чек, який підтверджує придбання виробу у підприємства, що відповідає кваліфікаційним вимогам. У разі придбання спеціального засобу для орієнтування, спілкування та обміну інформацією, компенсація здійснюється на підставі фіскального чеку у розмірі не вище граничної ціни засобу, встановленої Наказом Мінсоцполітики від 29.01.2016 №59 «Про організацію забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації» (далі – Наказ) згідно з черговістю.
  2. Самостійно придбані вироби повинні відповідати вимогам Наказу.
  3. Після надання фіскального чеку та заяви на виплату компенсації від особи з інвалідністю управління:

– перевіряє факт перебування на обліку на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та наявність підстав для перебування (терміни виданих медичних довідок та інші підстави);

– в межах відповідних бюджетних призначень, передбачених Мінсоцполітики у державному бюджеті на поточний рік,  протягом не більше як 14 робочих днів, приймає рішення про компенсацію та\або відшкодування витрат в розмірі не вище граничної ціни засобу.

4. Компенсація виплачується управлінням соціального захисту населення шляхом перерахування коштів на банківські рахунки осіб з інвалідністю та законних представників дітей з інвалідністю, постраждалих внаслідок антитерористичної операції.

Технічні характеристики спеціальних засобів реабілітації для виплати грошової компенсаціі (детальніше)

Зразок фіскального чеку для виплати грошової компенсації за самостійно придбаний засіб реабілітації (детальніше) 

Більш детальну інформацію особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення можуть отримати в управлінні соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Полтаві ради, за адресою: м. Полтава, вул. Івана Мазепи, 30, кім. 105 або за телефоном 68-11-55.

Заступник голови ради з питань  діяльності виконавчого органу

начальник управління  Г.І.Арсененко