Звіт голови Шевченківської районної у м. Полтаві ради VII скликання про діяльність ради та виконавчого комітету у 2018 році

Шановна громадо!

Пройшов ще один рік бурхливого, насиченого подіями життя району. За цей складний рік, депутати довели свою здатність працювати продуктивно та конструктивно, знаходити виважені шляхи вирішення питань життєдіяльності району. Розуміння, що інтереси громади вищі за політичні амбіції, дозволило депутатам знайти спільну мову і визначити пріоритети в роботі ради та її виконавчих органів. Діяльність районної ради здійснюється в інтересах громади та в обсягах і межах повноважень наданих рішенням Полтавської міської ради.

У 2018 році відбулося 8 сесій (що склало 9 пленарних засідань) Шевченківської районної у м.Полтаві ради. Радою розглянуто більше ста питань, з яких прийнято 103 рішення для забезпечення життєдіяльності району та бюджетних структур. Питома вага питань розглянутих на сесіях районної ради припадає на вирішення земельних відносин громадян. Попередньо всі проекти рішень розглядалися на засіданні профільних депутатських комісій. За рік шість постійних  депутатських комісій провели 37 засідань, на яких розглянуто 133 питання.

За ініціативи депутатських фракцій, з метою вдосконалення соціального захисту населення та розбудови демократичної, правової держави, прийнято та направлено чотири звернення від районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету міністрів України, інших центральних органів виконавчої влади.

Для допомоги депутатам районної ради в здійсненні ними своїх повноважень, 16 депутатів мають 29 зареєстрованих помічників-консультантів. Депутатами постійно проводиться прийом виборців, як у приміщенні райвиконкому, так і за основним місцем роботи. Депутатський корпус районної ради бере активну участь у громадському житті району та міста в цілому.

 

Виконання повноважень радою та виконавчим комітетом неможливо без належного фінансування, координації дій всіх учасників бюджетного процесу. За 2018 рік до районного бюджету надійшло 406 389,3 тис.грн., у порівнянні з 2017 роком надходження доходів зменшились на 9,9 %.

Видатки районного бюджету за відповідний період склали                        406 389,3 тис.грн., що становить 98,5 % до плану за вказаний період з урахуваннями змін та на  9,9 % менше, ніж за 2017 рік.

У структурі видатків загального фонду районного бюджету найбільш значною 89,5 % є частка видатків на фінансування державних програм соціального захисту населення (субвенція з місцевого бюджету  за рахунок відповідної субвенції з Державного бюджету) що на 15,2 % менше, ніж за відповідний період минулого року.

Фінансування головних розпорядників коштів у звітному періоді проводилось відповідно до розпису асигнувань в межах зареєстрованих бюджетних зобов’язань.

Протягом року відбулося 32 засідання виконавчого комітету на яких розглянуто та прийнято 300 рішень. Питання захисту законних прав та інтересів дітей, а також питання містобудування та архітектури склали найбільшу частку прийнятих рішень виконкомом.

За 2018 рік до виконавчого комітету надійшло 2185 звернень громадян, із них через офіційний сайт ради 63 листа. Всього електронними засобами надійшло 943 листа від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ, підприємств та організацій. Виконавчим комітетом забезпечено розгляд звернень громадян у визначені законодавством строки.

Протягом звітного періоду на розгляд адміністративної комісії надійшло 703 протоколи про адміністративні правопорушення. Винесено 617 постанов, з яких про накладення адміністративного стягнення – 272 постанови на загальну суму 165325 грн. З них добровільно сплачено 69207 грн.

Одним з актуальних питань сьогодення є організація та проведення чергових виборів Президента України та належне функціонування реєстру виборців в районі. У 2018 році здійснено модернізацію комп’ютерної техніки відділу ведення державного реєстру виборців, оновлено програмне забезпечення.

На сайті Розпорядника реєстру впроваджено функцію «Особистий кабінет виборця», завдяки якій кожен громадянин України може отримати інформацію щодо своїх персональних даних, внесених до Реєстру виборців, а також дізнатися про номер та місцезнаходження своєї виборчої дільниці, без необхідності особистого звернення до відділу. Цією послугою скористалось понад 700 виборців Шевченківського району, з яких  104 були включені до реєстру за результатами таких он-лайн звернень.

Станом на 01.01.2019 року в реєстрі виборців по Шевченківському району м. Полтави значиться:

  – виборців – 104025;

– недієздатних  – 137;

– нездатних самостійно пересуватися – 654;

– вулиць – 298;

– житлових будинків – 5911.

На даний час реєстр виборців функціонує в штатному режимі та готовий до проведення чергових виборів у 2019 році.

Велику частку роботи виконавчих органів займають питання вирішення земельних відносин громадян. За рік радою та виконавчим комітетом прийнято рішень з земельних питань:

 • передано у власність 96 земельних ділянок (в тому числі 3 для учасників бойових дій);
 • надано 115 дозволів на виготовлення технічних документацій із землеустрою, щодо складання документів, які посвідчують право на земельні ділянки;
 • надано 10 дозволів на виготовлення проектів відведення земельних ділянок (в тому числі 3 для учасників бойових дій);
 • заключено 42 договори оренди на земельні ділянки та укладено 4 додаткові угоди щодо перерахунку і зміни орендної плати;
 • видано 51 будівельний паспорт забудови садибних земельних ділянок;
 • складено 41 протокол про адміністративне правопорушення (за ст.150 КУпАП).

Для розгляду спорів щодо меж земельних ділянок проведено 28 комісійних обстежень. Продовжується ведення реєстру виданих містобудівних умов та обмежень з подальшим оприлюдненням інформації на офіційному веб-сайті районної ради.

Станом на 01.01.2019 року до Шевченківської районної ради надійшло 1150 заяв від  учасника бойових дій та членів їх сімей. 20 земельних ділянок (1,9304 га) виділено для індивідуального житлового будівництва, 4 з них передані у власність. Інформація про стан розгляду звернень учасників АТО та членів їх сімей щомісячно надсилається до Полтавської обласної державної адміністрації та міськвиконкому.

На постійному контролі у виконавчому комітеті знаходяться питання належного утримання території району. На жаль, вже другий рік міська рада не фінансує програму та заходи по благоустрою районним у місті радам. Та робота у цьому напрямку триває. Змінилися функції та організаційна робота. За результатами обстеження території району, за зверненнями мешканців інформація оперативно передається до міськвиконкому, продовжується співпраця з комунальними підприємствами та підрядними організаціями щодо впорядкування об’єктів благоустрою та контроль за виконанням робіт.

Під час проведення двомісячника чистоти та благоустрою міста силами управлінь, відділів та служб райвиконкому проведено «День довкілля», до якого долучилися депутати районної ради. На території району були проведені наступні заходи:

 • наведено належний санітарний стан, прибране та вивезене сміття з Каштанової алеї по вул. Івана Мазепи і прилеглої до адміністративної будівлі (вул. Івана Мазепи, 30) території;
 • пофарбовано турнікети на вулицях Івана Мазепи, Степового Фронту, Небесної Сотні, Великотирнівській;
 • впорядковано дитячий майданчик біля адміністративної будівлі (вул. Івана Мазепи,30).

Підготовка житлового фонду, об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років розпочалася відразу після закінчення минулого опалювального сезону.

Як засвідчив початок опалювального сезону, завдяки проведеній з власниками та балансоутримувачами житлових будинків роботі і здійсненню постійного контролю з боку райвиконкому, протягом 3 – 4 днів, практично, всі будинки району своєчасно прийняли теплоносій, порушення на об’єктах теплопостачання та мережах усувалися своєчасно, в найкоротший термін.

Виняток становили, на жаль, два відомчих будинки ПАТ «Керамік», що знаходяться за адресами: вул. Кагамлика,2 та вул. Європейська,146В, які своєчасно не були підключені до централізованого опалення у зв’язку із значною заборгованістю їх мешканців перед ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» за отримані послуги (на початок опалювального сезону заборгованість становила 96 тис. грн.). Завдяки втручанню районної та міської влади проблему було вирішено.

Вирішувалися питання щодо забезпечення належних умов життєдіяльності мешканців району в зимовий період, розроблені маршрути руху снігоприбиральної техніки міських комунальних служб і підрядних організацій для роботи в зимовий період, під час ліквідації снігових заметів на території Шевченківського району. Пріоритетними визначені маршрути руху громадського транспорту та під’їзні шляхи до медичних, освітніх і соціальних установ та підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста.

Отже, робота по організації утримання території району триває постійно.

Соціальний захист населення – це система заходів правового, соціально-економічного та організаційного характеру, що гарантується і реалізовується державою для забезпечення гідного життя, матеріальної забезпеченості на рівні стандартів сучасного розвитку суспільства і вільного розвитку людини.

У Шевченківському районі міста Полтави мешкає близько 140 тис. громадян. З них на обліку Управління соціального захисту населення виконавчого комітету перебувають:

– На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків перебуває  –  36 000 осіб;

– Сімей з дітьми, багатодітних сімей, дітей-сиріт, дітей-інвалідів, малозабезпечених мешканців та інших категорій, які набули статусу соціально незахищених та отримують в управлінні різні види державних допомог  –  7 500 сімей;

– Отримують житлові субсидії –  29 000 сімей;

– Отримали послуги в Територіальному центрі Соціального обслуговування  –  6 000  осіб.

Це свідчить про те, що значна частина мешканців району, а це приблизно до 60%, потребують соціального захисту гарантованого державою. Управлінням соціального захисту населення надається 48 послуг для соціально незахищених верств населення, постійно надається консультація громадянам, оформлюються відповідні довідки, перевіряються надані документи, здійснюється нарахування та виплати по пільгам, державним допомогам та компенсаціям.

Робота в Управлінні соціального захисту налагоджена та триває без перебоїв, але є значні проблеми по матеріально-технічному забезпеченню, які ми намагаємося вирішувати. Зараз вирішується питання по забезпеченню спеціалістів сучасною комп’ютерною та оргтехнікою, удосконаленим програмним забезпеченням. Також гостро стоїть питання по придбанню спеціалізованого автомобіля, який буде надавати послуги соціального таксі для мешканців які нездатні самостійно пересуватися.

Важливим питанням діяльності органу опіки і піклування пов’язане із захистом прав та законних інтересів дитини.

У районі функціонує дитячий будинок сімейного типу Мацицької О.В., прийомна сім’я Шкаровських.

За звітний період виявлено 29 дітей, які залишилися без батьківського піклування, їм надано статуси: 3 – діти-сироти, 26 – діти, позбавлені батьківського піклування. Вжито заходи щодо їх подальшого влаштування:

– в сім’ю опікунів піклувальників  – 18;

– в дитячий будинок сімейного типу – 3;

– усиновлено  – 2;

– померла  – 1;

– тимчасово до Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Полтавської обласної ради»           – 4;

– до Кременчуцького будинку дитини  – 1.

На кінець року на обліку перебуває 157 дітей:

– дітей-сиріт  – 35;

– дітей, позбавлених батьківського піклування  – 97;

– дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах    – 30.

До поліції направлено матеріали для притягнення до адміністративної відповідальності 36 батьків.

На обліку з усиновлення перебуває:

– дітей – 17;

– кандидатів в усиновлювачі  – 5;

– перевірено умови виховання усиновлених дітей – 38.

З метою якісної підготовки та проведення заходів присвячених державним та місцевим святам в Шевченківському районі м.Полтави у 2018 році розроблена та затверджена відповідна Програма. До Програми по відзначенню заходів включено пропозиції виконавчого комітету та постійної депутатської комісії з питань освіти, дозвілля, роботи з молоддю та спорту.

Традиційно районною радою та виконавчими органами проведено:

 • Урочисті заходи присвячені 73-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
 • Святковий захід до Дня захисту дітей;
 • Урочисті заходи з нагоди відзначення 75-ї річниці вигнання нацистів з м.Полтави та Дня міста;
 • Проведено розважальну Новорічну програму для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в приміщенні райвиконкому;
 • Окрім традиційної районної новорічної ялинки, для мешканців мікрорайону «Огнівка», встановлено нову штучну ялинку.

Продовжуючи добрі традиції, за ініціативи депутатського корпусу до Новорічних та Різдвяних свят організовано привітання на дому дітей з особливими потребами, які отримали солодкі подарунки.

На останок хочу висловити слова вдячності депутатам за взаєморозуміння і взаємодію, за підтримку та активну співпрацю по розв’язанню існуючих проблем району.

Голова ради  –  Дмитро Задворкін