Роз’яснення деяких питань при зверненні осіб за призначенням субсидії

  1. У разі звернення застрахованої особи, в тому числі фізичної особи-підприємця за інформацією про сплачені суми єдиного внеску.

Особа може незалежно від місця проживання по м. Полтаві та Полтавському районі звернутися до відділів обслуговування громадян,які знаходяться за адресами:

Київський район – вул.Дмитра Коряка, 3, кім. 213, тел 56-59-75,

Шевченківський район – вул. Івана Мазепи, 30, кім.200/2, тел. 63-31-14,

Подільський район – вул.Анатолія Кукоби, 39, кім.4, тел. 51-32-65

Полтавський район-вул.Шевченка.7,кім.8. тел. 2-95-36;

пред’явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта або свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування та отримати довідку за формою ОК-5 (ОК-7).

 

  1. У разі звернення особи, яка не є застрахованою особою в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (не була застрахована особою у періоди січень-червень):

– особа має можливість укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі- договір про добровільну участь) за будь-які місяці в періоді (січень-червень), в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державного соціальному страхуванню, в тому числі із одноразовою сплатою єдиного внеску за попередні періоди;

– адреса органу Державної фіскальної служби України (далі-ДФС), з якою особа може укласти договір про добровільну участь:

  • по м. Полтаві – Сервісний центр ГУ ДФС в Полтавській області, вул.Європейська,155, вікно 12,14;
  • по Полтавському районі – Полтавське управління ГУ ДФС України в Полтавській області, вул. Маршала Бірюзова, 32.

При собі мати довідку форми ОК-5 з 2004 року, копії паспорта, ідентифікаційного коду. Трудової книжки (за наявності).

Суми сплаченого єдиного внеску за кожен поточний місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, а за минулий період – помножений на коефіцієнт 2 (3723 грн.х22%х2-1638.12 грн).

 

  1. У разі звернення особи, яка є застрахованою особою у т.ч. підприємцем, та за яку не сплачено (яка не сплатила) єдиний внесок або сплачено (сплатила) у розмірі менше мінімального розміру страхового внеску за окремі періоди:

– особа може отримати в органах Пенсійного фонду україни інформацію з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про несплату платежів за відповідні періоди. А також про неврахування цих періодів до страхового стажу (довідка ОК-5 або ОК-7);

– сплатити борг зі сплати єдиного внеску на рахунки ДФС (якщо особа-підприємець) для врахування періодів страхового стажу;

– особа має право вимагати від страхувальника (якщо особа – найманий працівник) сплати страхович внесків, у тому числі в судовому порядку (пункт 3 частини першої статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Інформацію про сплату єдиного внеску особа може отримати дистанційно через веб-портал Пенсійного Пенсійного фонду України, шляхом отримання СМС повідомлень.

З метою отримання інформації необхідно зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України для отримання доступу до особистого кабінету.

Реєстрацію можна здійснити 2 способами:

–    електронним цифровим підписом або логіном і паролем;

– логін та пароль можна отримати звернувшись до відділів обслуговування громадян;

– електронний цифровий підпис можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів, перелік яких є на веб-порталі Пенсійного фонду України.

 

Заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу – начальник управління соціального захисту населення   Г.І. Арсененко