Інформація для пільгових категорій громадян, які мають право на пільги за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км)

Управління  соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради доводить до Вашого відома повідомляє, що рішенням сесії обласної ради від 19.10.2018 № 879 внесені зміни до Порядку виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км), затвердженого рішенням першого пленарного засідання третьої сесії обласної ради сьомого скликання від 29.01.2016 № 34, (в редакції, затвердженій рішенням п’ятнадцятої сесії сьомого скликання від 26.04.2017 № 448).

Зокрема, внесено зміни до п. 3 Порядку, згідно із якими виплата вартості квитка проводиться з розрахунку 10 поїздок на місяць (не більше 120 поїздок на рік). Визначена кількість поїздок використовується в будь-який час впродовж року.

Для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю – не більше 75 поїздок на рік, у період з 1 жовтня по 15 травня.

У 2018 році визначено 30 поїздок, розрахованих пропорційно до кількості місяців, з місяця прийняття змін.

Крім того, змінами до п. 5, передбачено, що для виплати компенсації пільговик звертається, не  пізніше  шести місяців  з  дня здійснення поїздки.

Одночасно зазначаємо, що згідно із Порядком проводиться відшкодування вартості квитків (із зазначенням прізвища, ініціалів пільговика та номера посвідчення):

  • фіскальних чеків;
  • проїзних квитків за формою, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 25.05.2006 №503 “Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування”.

У разі подання проїзного квитка додається виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців про включання перевізника до ЄДР).

Згідно із статтею 1 Закону України “Про автомобільний транспорт” автобусний маршрут загального користування автобусний маршрут, на якому здійснюють регулярні пасажирські перевезення. Документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення встановлено статтею 39 зазначеного закону. При цьому, квиток для пасажира на проїзд в автобусі (для пільгового проїзду – посвідчення особи встановленого зразка чи довідка, на підставі якої надається пільга) передбачено тільки для регулярних пасажирських перевезень.При нерегулярних перевезеннях, за повідомленням Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області, видача квитків пасажирам законодавством не передбачена, так як замовник оплачує послугу відповідно до укладеного договору на перевезення групи людей.Прийом громадян, які зареєстровані в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги в Шевченківському районі, проводиться за адресою: м. Полтава,  вул. Івана Мазепи, 30,  кім. 108 щоденно (крім вихідних) з 8.00 до 17.15. В п’ятницю з 8.00 до 16.00.                      Обідня перерва з 12.00 до 13.00.  Телефон 63-31-15

 

Заступник голови ради з питань

діяльності виконавчого органу –

начальник управління                                           Г.І.     Арсененко