Нові соціальні норми споживання

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року, зокрема, внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.З 1 травня 2018 року застосовуються наступні соціальні нормативи, в межах яких держава надає громадянам пільги на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком:1) для централізованого та індивідуального опалення ( теплопостачання):-у разі використання природного газу для індивідуального опалення — 4,5 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період -у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення  — 30 кВт·г опалюваної площі на місяць в опалювальний період.            При цьому коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу на потреби опалення для Полтавської області залишаються не змінними: для 1-2 поверхових будівель – 1,073, на 3 і більше поверхів – 0,783.            Для громадян, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, опалювальний період для надання пільг та субсидій установлюється з 16 жовтня до 15 квітня включно.

              Також встановлено соціальну норму для оплати послуги з управління багатоквартирним будинком, виходячи із визначеного внеску, але не більше величини, яка розраховується за встановленою формулою:

                   СНжп = (Пмін ´ Ксрв) / СРзпж,

        СНжп — соціальний норматив житлової послуги, витрат на управління багатоквартирним будинком, гривень на 1 кв. метр;

Пмін — законодавчо встановлений на відповідну дату розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, гривень;

Ксрв — коефіцієнт середнього по Україні розміру витрат домогосподарств на утримання житла, що становить 0,15;

     СРзпж — середній розмір загальної площі житла на одне домогосподарство одержувачів пільг або субсидій у багатоквартирних будинках, що становить 48,87 кв. метра.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 633115.