Шляхи отримання особами з інвалідністю реабілітаційних послуг

З метою інформування осіб з інвалідністю щодо їх можливостей отримання реабілітації в реабілітаційних установах Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської у м. Полтаві ради інформує про шляхи отримання реабілітаційних послуг.

У системі соціального захисту населення Полтавської області функціонує 5 центрів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю (м. Кременчук,   м. Полтава,  м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч).

Крім того, до сфери управління Міністерства соціальної політики України, які фінансуються з державного бюджету та надають реабілітаційні послуги особам з інвалідністю з усіх регіонів України відносяться такі  реабілітаційні установи:

– Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» (м. Миколаїв);

– Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок»»(м. Волинь);

– Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь»» (м. Вінниця);

– Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина»» (м. Львів);

– Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» (с. Лютіж);

– Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас»»;

– Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля»» (м. Вінниця).

Направлення до вищевказаних реабілітаційних установ здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007   № 80 «Про затвердження Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг».

Окремо зазначаємо, що Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проводиться робота щодо направлення дітей з інвалідністю до інших реабілітаційних центів, в тому числі приватних, залежно від рекомендацій індивідуальної програми реабілітації.

Направлення до інших центрів регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2012 № 572 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей-інвалідів».

У разі звернення батьків дитини з інвалідністю або її законного представника щодо направлення дитини до реабілітаційної установи, відповідно до вищевказаного Порядку, управління соціального захисту населення надає ґрунтовні роз’яснення щодо отримання вказаних послуг та сприяє направленню заяви та копії індивідуальної програми реабілітації із зазначеним реабілітаційним центром до Департаменту для взяття на чергу.

Звертаємо Вашу увагу, що черга по направленню дітей на реабілітацію відповідно до вищезазначеного Порядку здійснюється лише на рівні Департаменту.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України 14.032018  № 238 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», внесено зміни до  Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей-інвалідів, затвердженого постановою КМУ від 20.06.2012 № 572, щодо визначення граничної вартості надання послуг.

Вартість реабілітаційних заходів визначається органами соціального захисту населення окремо для кожної дитини з інвалідністю відповідно до індивідуальної програми реабілітації та побажань батьків або законних представників. Гранична вартість реабілітаційних заходів не повинна перевищувати для однієї дитини з інвалідністю, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження:

I ступеня – 9 тис. грн.;

ІІ ступеня – 16 тис. грн.;

ІІІ ступеня – 25 тис. грн.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти з інвалідністю та дитини з інвалідністю, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I ступеня, ІІ ступеня, ІІІ ступеня збільшується на 50 відсотків.