ЗАЯВА депутатської фракції ПП «УКРОП»у Шевченківській районній у місті Полтава раді

Ми, депутати Шевченківської районної у місті Полтава ради приєднуємося  до  правозахисників   активістів,  українських та світових політиків з вимогою врятувати життя українського режисера Олега Сенцова, що є безпідставно засудженим і незаконно утримується в російській в’язниці.

Ми висловлюємо щиру підтримку панові Олегу й віримо, що наша та десятки чи сотні подібних акцій допоможуть йому вижити й витримати тортури путінського режиму. Вимагаємо звільнити і передати Україні пана Олега Сенцова!

Сьогодні близько 20 громадян України перебувають в тюрмах Росії як політичні в’язні. Іще понад 40 осіб незаконно примусово утримуються чи засуджені й відбувають покарання в тюрмах окупованого Росією Криму. Кримські татари, українці та росіяни громадяни, які зберегли прихильність до України, які сміливо дотримуються власного погляду на окупацію Криму, свавілля російського фашистського режиму, війну, що її Кремль і Росія ведуть проти України – усі вони наразі переживають тиск, гоніння й переслідування. їх залякують, їм погрожують, їх убивають… Ситуація з правами громадян України в Росії та окупованому Криму фактично мало чим відрізняється від загального становища з правами людини в Російській Федерації.

Порушення основоположних прав людини – це свідома і продумана стратегія, політичний інструмент в руках російської влади, покликаний шляхом залякувань забезпечити комфортні умови для безкінечного правління старіючих мешканців Кремля. Ми засуджуємо такі підходи, в якій би державі й проти кого б вони не використовувалися.

Ми обурені злочинами Кремля проти громадян України. Тому підтримуємо позицію української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи, яка безкомпромісно виступає проти повернення до цієї організації російських представників. Росії не місце в цивілізованому світі, серед держав, які впроваджують стандарти державної політики в галузі захисту прав людини й неухильно їх дотримуються. Закликаємо МЗС України і надалі посилювати дипломатичний тиск на Російську Федерацію в рамках ООН, Ради Свропи та ОБСЄ з метою засудження політики утисків і переслідування інакомислячих в Росії, а також для визволення українських бранців Кремля. Нагадуємо, що єдино правильним способом реагування на збройну агресію Росії проти України має стати розрив дипломатичних стосунків із Кремлем.

Доля, життя, права тих, хто живуть в Україні в умовах розв’язаної Росією війни мають бути пріоритетним інтересом Української держави.

На жаль, українська влада не демонструє ані розуміння цього, ані політичної відповідальності. Ми хочемо підтримати українських в’язнів у Росії та Криму, іще раз привернути увагу до їхньої складної долі, побажати їм стійкості та мужності, запевнити, що в Україні пам’ятають про них і дорожать їхніми життями!

Просимо, поверніться живими! Слава Україні!

Дану заяву на сесії районної ради підтримало 18 депутатів.