32 річниця з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції

 

26 квітня 2018 року  – 32 річниця з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка завжди залишиться днем пам’яті в наших серцях.

На виконання Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради здійснюється призначення та виплата компенсаційних виплат та державних допомог.

На даний час на обліку в управлінні перебуває 1418 громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

1 категорії – 328 осіб

2 категорії – 625 осіб

3 категорії – 166 осіб

           дружин, померлих громадян – 150 осіб,

          дітей  потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС -149 осіб.

Законом України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками громадян, постраждалих внаслідок аварії  на ЧАЕС 1 категорії.

           На 2018 рік на санаторно –курортне лікування постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії виділено 375210,0 грн.

Міською програмою соціального забезпечення та соціального захисту населення  «Турбота»  на 2018 рік передбачено:

–  здійснення виплати одноразової матеріальної допомоги дружинам померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильської катастрофи у сумі 500,0 грн. кожній;

          – щоквартальна виплата  кожній  дитині з інвалідністю та дітям – сиротам, інвалідність та сирітство яких пов’язані з аварією на ЧАЕС  в  розмірі 1000 грн.;

– здійснення фінансової підтримки громадської організації «Полтавське міське громадське товариство інвалідів «Чорнобиль»;

  – виконавчим комітетом Полтавської міської ради здійснюється відшкодування витрат за пільгове перевезення окремих категорії громадян, а саме: дітей шкільного віку, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС                ( пільгове перевезення 9 навчальних місяців).

Пільги  щодо плати за житло,  комунальні послуги  та  паливо, надаються громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та членам їхніх сімей,  які проживають разом з ними,  незалежно від виду житла   чи  форми  власності  на  нього.

Крім того, Урядом 14 березня 2018 року прийнято постанову № 170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої  Законами України «Про статус  ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», яка надається у розмірах:

                     – інвалідам I групи – 3685 гривень — серед них 16 осіб інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС ;

                   – інвалідам II групи – 3265 гривень — 172 особи;

                   – інвалідам III групи – 2845 гривень — 57 осіб;

– учасникам бойових дій  — 1265 грн. — 15 осіб;

– членам сімей загиблих/померлих інвалідів війни – 630 грн. — 70 осіб;

– учасникам війни – 525 грн. — 3 особи.

Для 17 тяжкохворих потерпілих підготовлені та доставлені за адресами їх проживання подарунки у вигляді продуктових наборів.

  У територіальному центрі соціального обслуговування велика увага приділяється учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

  На даний час більше 250 ліквідаторів отримують послуги в територіальному центрі.

Так як більшість ліквідаторів аварії на ЧАЕС –  це особи з інвалідністю, які потребують реабілітаційних та соціально-оздоровчих послуг, їм надаються: лікувальна фізкультура, масаж, аромотерапії, соляна шахта, індивідуальні заняття з фізичним-реабілітологом та психологом та багато інших.

23 квітня 2018 року у територіальний центр соціального обслуговування були запрошені ліквідатори тієї страшної аварії, щоб подякувати живим за їх подвиг, схилитися перед пам’яттю померлих.

На заході присутні: голова Шевченківської районної  у  м. Полтаві  ради  Задворкін Дмитро Юрійович; заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу, начальник управління соціального захисту населення  Арсененко Галина Іванівна; голова Шевченківської районної організації Полтавського міського громадського товариства «Чорнобиль» Нікітчук Ксенія Іванівна, голова Полтавської міської громадської організації «Фонд  інвалідів  Чорнобиля»  Кулибиба Олексій Васильович.

На заході всім, хто пройшов горнило Чорнобильської трагедії, подякували за іх подвиг, за проявлену мужність і самопожертву під час ліквідації аварії на ЧАЕС  та  побажали здоров’я, успіхів, родинного тепла та благополуччя.

Заступник голови ради з питань

діяльності виконавчого органу

начальник управління соціального

захисту населення                                                                        Г.І. Арсененко