Освіта для життя, освіта протягом життя!

З метою покращення якості життя людей старшого віку, збереження та формування їх активної позиції, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради з 01.10.2011 року впровадженно соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку».

 Це важливий соціальний проект для громадян поважного віку який позитивно впливає на поліпшення психоемоційного та фізичного стану, надає можливість відчувати себе особистістю та бути потрібними суспільству.

Освіта дорослих, як єдиний цивілізований шлях піднесення особистості і вивільнення її потенційних творчих можливостей.

Будь-яка освіта — це нові знання, нове усвідомлення світу, самого себе, людей, і тому вона завжди гармонізує людину зі світом, яким би складним не було її життя.

Окрім забезпечення першочергових потреб пенсіонерів та осіб з  інвалідністю  Шевченківського району, соціальна політика орієнтована на сприяння розвитку та підтримку фізичних, інтелектуальних, психологічних і соціальних здібностей людей старшого віку. Їх зайнятості та об’єднання, розширення кругозору, що дозволяє урізноманітнити життя на пенсії.

Навчальна робота в Університеті складається з 11–ти факультетів де викладачами є як працівники територіального центру так і висококваліфіковані викладачі – волонтери.

Створені на факультетах, сприятливі умови для самоосвіти, самовдосконалення та для успішної адаптації в сучасному житті, сприяють дружньому спілкуванню та інтелектуальному збагаченню, що дозволяє розкрити у собі ще більше талантів.

Тому ми пропонуємо пенсіонерам та особам з інвалідністю Шевченківського району приєднатись до вічно молодої та активної команди Університету третього віку! Де вони зможуть отримати інформацію та рекомендації щодо збереження та покращення здоров’я та довголіття, де і як реалізувати свій творчий потенціал, куди відправитися подорожувати тощо. А тому кожен знайде тут собі справу до душі!

ФАКУЛЬТЕТИ:

 1. «Літературно – художній» факультет (проведення літературних вечорів, вікторин, презентацій книжкових новинок, зустрічі з відомими поетами та митцями нашого краю). Відвідувачами видано і презентовано декілька поетичних публікацій, проведено безліч літературно – художніх заходів.
 2. «Історично–краєзнавчий» (екскурсії по місту та до музеїв, відвідування виставок художників та майстрів прикладного мистецтва).
 3. Танцювально – хореографічний» (усі види танців від класичних до сучасних) відвідувачі проявляють свою майстерність приймаючи активну участь у танцювальних постановках.
 4. «Іноземна мова (англійська)» (Факультет складається з двох підгруп . На яких передбачено різний підхід у вивченні іноземної мови. Перша група – для новачків – початківців; друга – для знавців з поглибленим вивченням іноземної мови);
 5. «Психологічна підтримка особистості» (дізнаєтесь про особливості людської поведінки, розкриєте резерви для вирішення психологічних проблем, та навчитесь завжди позитивно сприймати життєві труднощі)
 6. «Комп’ютерна грамотність» (засвоєння основних функцій персонального комп’ютера, користування мережею Інтернет)
 7. «Моделювання та пошиття одягу» (пошиття білизни, верхнього одягу, вивчення обробки різноманітних зрізів, різними видами обшивок.
 8. «Школа здоров’я» (зустрічі з лікарями різних спеціалізацій, дискусійні бесіди, та консультації)
 9. «Філософія і практика йоги» (вправи дихальної гімнастики та аеробні, розслаблення і методи концентрації. Спрямованість на корекцію серцево – судинної діяльності, дихальної та опорно – рухової системи. Вправи доступні людям будь-якого віку, не потребують попередньої підготовки).
 10. «Фріволіте» (човниково – мереживне плетіння). як викладачем так і слухачами проводиться активна громадська діяльність у вигляді презентованих виставок своїх робіт.
 11. «Юридичне право» (надання висококваліфікованими фахівцями. індивідуальної безоплатної вторинної правової консультативної  допомоги) розширення правової грамотності громадян пенсіонерів та інвалідів.

Заняття на факультетах  відбуваються 1, 2-а рази на тиждень.

Тривалість заняття- 1 год. 40 хвилин.