Звіт голови Шевченківської районної у м. Полтаві ради

Пройшов ще один рік бурхливого, насиченого подіями життя району. За рік, що минув, депутати ради довели свою здатність працювати продуктивно, знаходити виважені шляхи вирішення питань життєдіяльності району. Розуміння, що інтереси громади вищі за політичні амбіції, дозволило депутатам знайти спільну мову і визначити перспективний план спільних дій. Діяльність районної ради здійснюється в інтересах громади та в обсягах і межах повноважень наданих рішенням Полтавської міської ради.

У 2017 році відбулося 8 сесій (що склало 9 пленарних засідань) Шевченківської районної у м.Полтаві ради. Радою розглянуто та прийнято 102 рішення з різних питань життєдіяльності району та бюджетних структур. Питома вага питань розглянутих на сесіях районної ради припадає на питання з вирішення земельних відносин громадян. Попередньо всі проекти рішень розглядалися на засіданні профільних депутатських комісій. За рік, шість постійних  депутатських комісій провели 28 засідань, на яких розглянуто 113 питань.

За рік проведено два спільних засідання постійних депутатських комісій, які розглянули 5 питань.

Для допомоги депутатам районної ради в здійсненні ними своїх повноважень, 16 депутатів мають 32 зареєстрованих помічників-консультантів. Депутатами постійно проводиться прийом виборців, як у приміщенні райвиконкому, так і за основним місцем роботи депутата. Депутати районної ради беруть активну участь у громадському житті району та міста в цілому.

За ініціативи депутатського корпусу до Новорічних та Різдвяних свят організовано привітання на дому дітей з особливими потребами, де кожна дитина отримала фруктовий набір та дитячий солодкий подарунок. Продовжуючи добрі традиції депутатами організовано привітання на дому дітей з особливими потребами і на день захисту дітей 1 червня.

Пріоритетними напрямками в діяльності районної ради залишаються  забезпечення соціального захисту населення, підтримання необхідного благоустрою території району, вирішення земельних питань, розвиток органів самоорганізації населення та їх вплив на життя територіальної громади.

Протягом року забезпечено своєчасний розгляд та підготовку матеріалів на засідання виконкому, передбачених планом роботи. Проведено 33 засідання виконавчого комітету (з них 7 позачергових), на яких розглянуто 268 питань. Прийнято 59 розпоряджень голови ради з основної діяльності.

За 2017 рік до виконання надійшло 2424 звернення громадян, в том числі 2407 письмових та 17 осіб звернулось до голови та його заступників на особистому прийомі. Від організацій та установ надійшло 2672 листа.

У 2017 році адміністративною комісією винесено  постанов про накладення адміністративного стягнення на загальну суму 161 330,00 грн. З них добровільно сплатили та надали до адміністративної комісії квитанції на загальну суму 57 698,00грн.  До виконавчої служби в порядку ст.308 КУпАП направлено  постанов на загальну суму 172 448,00 грн.

Кількість дітей, які потребують захисту та допомоги, з року в рік не зменшується. Ця тенденція відслідковується і в нашому районі.

В порівнянні з минулими роками кількість дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, зросла з 39 в 2015 році до 52 у 2017 році. Кількість дітей, батьки яких виїхали за кордон для працевлаштування, зросла з 33 до 62.

В той же час, показник виявлених дітей, схильних до правопорушень зменшився з 29 до 16. Для об’єктивного та комплексного вирішення дитячих проблем в лютому 2017 року створено комісію із захисту прав дитини, за 11 місяців проведено 14 засідань, на яких розглянуто 36 питань

Станом на 01.12.2017 року на обліку в службі в справах дітей перебувають:

  • 28 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах;
  • 94 – діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, які проживають у сім’ях опікунів, піклувальників;
  • 12 – знаходяться в інтернатних закладах на повному державному забезпеченні;
  • 8 – проживають в прийомних сім’ях, в дитячих будинках сімейного типу.

До відділу поліції направлено 27 матеріалів для притягнення батьків до відповідальності за ст. 184 КУпАП, до суду подано 8 позовів про позбавлення батьківських прав 10 батьків відносно 17 дітей. Підготовлено 22 висновки про доцільність позбавлення батьківських прав, 17 висновків про порядок участі у вихованні та спілкуванні батьків з дітьми.

В 2017 році в лікувальних закладах району складено 5 актів про відмову батьків від новонароджених дітей. Всі діти усиновлені громадянами України; відбулося усиновлення 6 дітей старшого шкільного віку, які перебували в інтернатних закладах, громадянами іноземних держав.

Виконавчим комітетом спільно з депутатами в 2017 році проведено ряд заходів по відзначенню державних та місцевих свят, а саме:

  • Захід з нагоди 31-річниці катастрофи на ЧАЕС в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг);
  • Заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення (8 травня) та Дня Перемоги над нацизмом у Європі (9 травня);
  • Святковий захід до Дня захисту дітей;
  • Свято вулиці 23 Вересня з нагоди відзначення 74-ї річниці вигнання нацистів з м.Полтави та Дня міста;

Взято участь у всіх загальноміських заходах. Планується проведення Дня святого Миколая біля районної новорічної ялинки, святкової новорічної розважальної програми для дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування в приміщенні райвиконкому, а також поздоровлення дітей-інвалідів з Новим роком на дому депутатами ради.

На виконання повноважень щодо ведення Державного реєстру виборців станом на 01.12.2017 року в АІТС “ДРВ” в Реєстрі району значилось:

  – Виборців — 105274;

– недієздатних  – 129;

– нездатних самостійно пересуватися — 742;

– вулиць — 298;

– будинків — 5835.

З 1 жовтня 2017 року в автоматизованій телекомунікаційній системі “Реєстр виборців” на 100% запроваджено електронний документообіг. В листопаді проведено випробування комплексної системи захисту інформації в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній системі «Державний реєстр виборців», результатом якого є  позитивна оцінка.

Станом на 01.12.2017 до районної ради надійшло 1036 заяв щодо виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва учасникам АТО. 17 земельних ділянок (1,6304 га) виділено для індивідуального житлового будівництва, одна з них передана у власність. Передано у власність 83 земельні ділянки (68 для будівництва житлових будинків, господарських будівель та споруд, сад, ОСГ, 15 – для будівництва індивідуального гаража). Присвоєно 13 нових адрес об’єктам нерухомості, надано 42 дозволи на проведення реконструкції квартир та житлових будинків, спрямованих на покращення умов проживання, надано 43 дозволи на будівництво житлових будинків господарських будівель та споруд у домоволодіннях, що знаходяться у користуванні мешканців району, надано 3 дозволи на перепланування квартир, надано 56 дозволів на реєстрацію будівництва та перепланування житла.

Соціальний захист населення – це багато­­гранна система взаємопов’язаних з усіма законодавчими і виконавчими рі­шеннями різних рівнів гарантій реалізації соціальних прав кожного громадянина нашої держави незалежно від його місця проживання, працездатності, статі, віку.

Останні чотири роки дуже гостро стоять питання своєчасного забезпечення населення, яке того потребує, субсидіями та пільгами. З наближенням опалюваного сезону ці питання загострюються.

На сьогодні 38,6 тис. сімей,  отримують житлові субсидії, що становить майже 50% від загальної кількості населення району.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість одержувачів житлових субсидій зменшилась на 2000 сімей. Це сім’ї, в яких є борги по оплаті за житлово-комунальні послуги та не укладений договір про їх реструктуризацію, сім’ї, які втратили право на отримання житлових субсидій з різних причин.

Середній розмір субсидії на сім’ю у 2017 році складає в неопалювальний період – 197 грн., в опалювальний період – 1503 грн.

В цьому році вперше передбачено монетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення. Всього виплачено  частину невикористаної суми субсидії 2009-ти сім’ям на загальну суму 1,23 млн. грн.

Соціальний захист та підтримка учасників АТО та членів їх сімей, яких на обліку в управлінні налічується  834 чоловік належить до пріоритетних напрямків роботи. Учасники АТО, ветерани війни та особи з інвалідністю за цей рік отримали 264 путівки, за які відшкодовано 981.5 тис.грн.

Зараз в управлінні соціального захисту зареєстровано 2539 переміщених осіб, яким призначена щомісячна адресна допомога на загальну суму 8,3 млн. грн.

Певна річ, говорячи про соціальний захист в районі, необхідно згадати про територіальний центр соціального обслуговування, який є структурним підрозділом управління соціального захисту населення, де обслуговується близько 6 тис. пенсіонерів та інвалідів району  Територіальний центр має відзнаку «Кращий територіальний центр в Україні» з 2007 року, і по цей час не послаблює свої позиції. Основними завданнями в роботі територіального центру  є  обслуговування вдома одиноких непрацездатних громадян, а також надання соціально-оздоровчих послуг для підтримання здоров’я пенсіонерів та інвалідів.

В територіальному центрі працює єдине в Україні відділення соціальної реабілітації інвалідів та інвалідів з дитинства з ураженням хребта (на візках), яке створене завдяки проекту Українського Фонду соціальних інвестицій та підтримці спонсорів та депутатів.

Вкрай необхідною послугою для інвалідів, які пересуваються за допомогою інвалідного візка, є перевезення їх  «соціальним таксі»,  з  початку 2017 року надано 929 послуг  для 206 громадян.

Підсумовуючи доповідь, варто зазначити, що пріоритетними напрямками діяльності районної ради залишається забезпечення соціального захисту населення, всебічний розвиток району, вирішення земельних питань, розвиток органів місцевого самоврядування та їх впливу на життя територіальної громади.

Дякую за увагу.

Голова ради – Дмитро Задворкін