Сплата мінімального страхового внеску фізичними особами-підприємцями, легалізація заробітної плати та основні аспекти проекту Пенсійної реформи

Полтавське об’єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області інформує, що Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» затверджено розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі з 1 січня 2017 року – 3200 гривень.

Мінімальний страховий внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено 22% від мінімальної заробітної плати. У 2017 році абсолютна величина цього складає 704 грн.

Згідно із ст. 291 Податкового кодексу України суб”єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на 4 групи платників єдиного внеску. Фізичні особи-підприємці, віднесені до 1 групи платників єдиного внеску, з 1 січня 2017 року сплачують єдиний внесок не менше 0,5 мінімального страхового внеску, що складає 352 грн.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, як повний місяць, необхідно сплатити єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704грн.

У разі сплати єдиного внеску в сумі 352 грн. за місяць, страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця. Дана ситуація впливає на визначення права громадянина на пенсію за віком. На сьогодні для отримання мінімальної пенсії за віком потрібно 15 років стажу, а після проведення пенсійної реформи необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 25 років. Отже, втрачається, як право на призначення пенсії за віком, так і страхові виплати за соціальним страхуванням в повному обсязі.

Розмір пенсії людини безпосередньо залежить, як від її страхового стажу так і від заробітної плати.

Звертаємось до всіх фізичних осіб-підприємців, які відносяться до 1 групи платників єдиного внеску переглянути свій бюджет, та з метою зарахування повного місяця страхового стажу сплачувати єдиний внесок не менше від мінімального, тобто 704 грн.

На сьогодні багато громадян працюють і отримують заробітну плату «у конверті». Для отримання гідної пенсії кожен роботодавець повинен виплачувати найманим працівникам легальну заробітну плату на рівні та вище від мінімального розміру.

Громадяни мають можливість самостійно контролювати суми нарахованої  заробітної плати та зарахованого страхового стажу, звернувшись особисто до управління та отримати довідку форми ОК-5, також зареєструватися та стати користувачам Веб-порталу Пенсійного фонду і отримувати інформацію із системи персоніфікованого обліку або пенсійної справи, а також записатися на прийом, надіслати запит та подати звернення.

Також повідомляємо, що на розгляді у Верховній раді знаходиться законопроект пенсійної реформи, на яку всі чекають і сподіваються на покращення ситуації в пенсійному забезпеченні громадян України.

            Даний законопроект передбачає осучаснення пенсій вже з 1 жовтня поточного року виходячи з показника середньої заробітної плати станом на 2017 рік з подальшим автоматичним осучасненням  в наступні роки, збереження пенсійного віку і встановлення справедливих виплат залежно від трудового стажу. Буде збережено список професій з правом пільгового виходу на пенсію та ліквідовано дефіцит бюджету Пенсійного фонду в середньостроковій перспективі без підняття пенсійного віку, буде скасовано оподаткування пенсій.