Інформація про роботу спостережної комісії

Інформація про роботу спостережної комісії , яка діє при виконавчому комітеті Шевченківської районної у м.Полтаві ради за 2016 рік – І квартал 2017 року.

 При виконавчому комітеті Шевченківської районної у м.Полтаві ради діє спостережна комісія.   Основними завданнями роботи комісії згідно Положення «Про спостережні комісії» є

  • Організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання.
  • Сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ре соціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян.
  • Організація виховної роботи з особами, умовно достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.
  • Надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

До складу комісії входить 6 чоловік, 3 з яких у відповідності до вищевказаного Положення є представниками громадських організацій.

За 2016 рік  проведено 15 засідань комісії згідно затвердженого робочого плану, та позапланово.

Розглянуто 2 подання про умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування покарання у вигляді виправних робіт, з яких 2 погоджено.

         В поточному, 2017 році, проведено 6 засідань. За звітний період до комісії звернулась 1 особа по питанню надання  матеріальної допомоги.

         На засіданнях спостережної комісії неодноразово заслухані і проаналізовані звіти про роботу відповідних служб Полтавського відділу ГУНП в Полтавській області та Шевченківського РС Полтавського місьрайонного відділу з питань пробації.  Неодноразово (згідно робочого плану) відвідано Полтавський відділ ГУНП в Полтавській області з метою проведення індивідуально-профілактичної роботи з умовно-достроково звільненими особами, де кожному з них запропоновано різнопланову допомогу, працевлаштування згідно списку вакансій, наданих Полтавським міським центром зайнятості.

    Щоквартально спостережна комісія надавала відповідний звіт щодо результатів своєї роботи до Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА.

  В процесі роботи комісії відбувається тісна співпраця з Полтавським міським центром зайнятості щодо надання інформації стосовно наявних вакансій для осіб, звільнених з місць позбавлення волі, а також інформація стосовно порушень встановленого порядку реєстрації пошуку і отримання роботи особами відповідної категорії передається до Полтавського відділу ГУНП в Полтавській області з метою сприяти у вирішенні питання в межах чинного законодавства.

         З метою інформування мешканців району інформація про роботу спостережної комісії  своєчасно висвітлюється в друкованих засобах масової інформації та на офіційному сайті районної ради за адресою www.okt-rada.gov.ua

                           Секретар спостережної комісії  М.А.Малинський