Подання звітності до Пенсійного фонду та зарахування страхового стажу

Незважаючи на те, що функції адміністрування єдиного соціального внеску з жовтня 2013 року передані до Державної податкової інспекції, Пенсійний фонд продовжує контролювати подання звітності підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами-підприємцями та проводити широку інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо заповнення звітів та виправлення помилок, допущених у процесі звітування.

    Відповідно до чинного законодавства фізичні особи-підприємці, незалежно від системи оподаткування, зобов’язані подавати звітність з єдиного соціального внеску за себе до 10 лютого звітного року за попередній рік. Звіт подається незалежно від того, чи провадиться підприємницька діяльність чи ні, винятком є пенсіонери за віком або інваліди, які обрали спрощену систему оподаткування. Вони звільняються від сплати за себе єдиного соціального внеску згідно із ч.4 ст.4 Закону України  “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 №2464-VI. Звітність подається за місцем реєстрації суб’єкта господарювання за формою Додаток № 5.

         3 11 лютого поточного року сплинув термін подання річної звітності. Проведений аналіз показав, що станом на 01.04.2017 року 97 % фізичних осіб-підприємців подали звітність за 2016 рік, 3%, а це майже 500 суб’єктів господарювання, не прозвітувалися.

         Відповідно до ч.3 ст. 17 Закону України  “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464-VI Пенсійний фонд та Державна податкова інспекція України здійснюють обмін інформацією з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою інспекцією України. Таким чином, управління володіє повною інформацією про сплату страхувальниками коштів до податкових органів та про надання звітності.

Варто зауважити, що без подання звітності вищезазначені особи не зможуть підтвердити свій страховий стаж у реєстрі застрахованих осіб, навіть при наявності повної сплати єдиного внеску, що призведе до зменшення суми пенсії у майбутньому. Розмір майбутньої пенсії безпосередньо залежить від страхового стажу, тобто періоду, протягом якого сплачувались страхові внески та нарахованої заробітної плати. Заробітна плата на мінімальному рівні або менше пропорційно впливає на розмір призначеної пенсії.

Сплата страхових внесків, легалізація заробітної плати гарантує приватним підприємцям належний соціальний захист, а саме оплату лікарняних, включаючи догляд за хворою дитиною і допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами, виплату втраченого заробітку у зв’язку із втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, виплату допомоги по безробіттю.

   Враховуючи вищезазначене, просимо усіх фізичних осіб–підприємців, які не подали звітність за 2016 рік або подали її з помилками терміново надати достовірну звітність.

За додатковою інформацією можна звернутись до Полтавського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області за адресою: м. Полтава, вул. Івана Мазепи, 30, к. 200/2; 200/4.

         Телефони для довідок: 63-70-07; 63-31-20; 63-71-01.

Полтавське обєднане управління Пенсійного Фонду України Полтавської області