Детінізація заробленого – запорука гідної пенсії

Одним із основних резервів зростання власних коштів та ліквідації дефіциту Пенсійного фонду є легалізація заробітної плати та трудових відносин.
Практика виплати заробітної плати у «конверті», на жаль, досі існує.
Випадки, коли юридичні особи та фізичні особи-підприємці ухиляються від сплати єдиного соціального внеску не поодинокі. І це має свої наслідки. Отримуючи заробітну плату у «конверті», люди позбавляють себе не лише пенсійного забезпечення у майбутньому, а й соціальних гарантій сьогодні. Насамперед це стосується оплати лікарняних, включаючи догляд за хворою дитиною і допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами, виплати втраченого заробітку у зв’язку із втратою працездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, виплати допомоги по безробіттю. А головне – громадяни через несплату внесків втрачають стаж і можливість одержання заробленої пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника та інших випадках, передбачених законодавством
Варто зазначити, що згідно із нормами українського законодавства розмір майбутньої пенсії людини безпосередньо залежить як від розміру заробітної плати, так і від страхового стажу. Оплата заробітної плати на мінімальному рівні або менше – пропорційно впливає на розмір призначеної пенсії.
Заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для працівника.
З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе: з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати внесків.
Наразі повідомляємо, що з метою отримання інформації, яка стосується пенсійної системи, можна зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (роrtal.рfu.gov.uа). Веб-портал електронних послуг призначений для надання можливості громадянам України – зареєстрованим користувачам цього Веб-порталу – отримувати виписку із системи персоніфікованого обліку або пенсійної справи, а також записатися на прийом, надіслати запит на підготовку паперових документів та подати звернення.
За довідками звертатися за телефонами: 2-95-36 (Полтавський район), 56-59-75 (Київський район), 51-32-65 (Подільський район), 63-31-14 (Шевченківський район).