Зміни щодо подання звітності по єдиному соціальному внеску з 01.07.2016

З 01.07.2016 вступив в дію наказ Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 441 «Про внесення змін до порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’зкове державне соціальне страхування».
Даним нормативним актом звітність по єдиному соціальному внеску приведена у відповідність з діючим законодавством щодо нарахування ЄСВ. Зміни внесені у:
• Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
• довідник категорій страхувальників, які сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
• таблицю відповідності кодів категорії застрахованої особи, ознак та кодів бази нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
• довідник кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства;
• звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, форми №Д4.
У порядоку складання звітності змінено норми щодо подання звіту з ЄСВ у період мобілізації фізичної особи – підприємця, що є роботодавцем. Так, згідно п. 12 розд. II Порядку № 435, звіт про нарахований ЄСВ на суми виплат найманим працівникам та іншим особам протягом строку військової служби мобілізованої фізичної особи – підприємця подається:
• уповноваженою особою ФО — підприємця в порядку і терміни, встановлені Законом України «Про збір та облік ЄСВ на загальнообов»язкове державне соціальне страхування», (далі Закон). Нагадаємо, що роботодавці, у т. ч. фізичні особи-підприємці повинні звітувати протягом 20 календарних днів після закінчення звітного місяця;
• у разі відсутності уповноваженої особи — демобілізованим ФО — підприємцем звіт подається протягом 10 календарних днів після демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій, передбачених Законом.
У п. 3 розділу V Порядку № 435 щодо виправлення помилок у звіті з ЄСВ. встановлені критерії подання звіту з ЄСВ у разі неподання його за попередні періоди до 01.01.2016 року.
Так, якщо страхувальником не подавався Звіт за попередній звітний період (періоди), то в поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого ЄСВ застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому разі страхувальник зобов’язаний подати звіт за поточний звітний період та у разі необхідності окремо за попередній період (періоди). Звіт за попередній період подається страхувальником лише один раз за один звітний період.
Відбулися зміни у формі звіту Додатку 4 таблиці 1 та таблиці 6. Графу 20 таблиці 6 слід заповнювати тільки у разі виправлення помилок, що стосуються утриманого ЄСВ за періоди до 01.01.2016 року.
• Звертаємо особливу увагу на те, що коди категорій застрахованих осіб залишилися без змін. Однак, код 47 застосовується тільки для відображення середнього заробітку мобілізованих працівників, яким нараховується і виплачується середній заробіток за рахунок коштів підприємств, установ і організацій або інших юридичних осіб. Також, змінився зміст стовпців таблиці кодів нарахування та утримання ЄСВ. Вони містять інформацію щодо розмірів ставок ЄСВ, які застосовувалися до 31.12.2015 року, а також з 01.01.2016 року
Для отримання більш детальної інформації можна звернутись до Полтавського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області за адресою:
м. Полтава, вул. Івана Мазепи, 30, к. 200/2; 200/4.
Телефон для довідок: 63-70-07; 63-31-20.