Благодійний фонд «Право на захист» інформує

25.09.2023

Наша організація, окрім широкого спектру матеріальних та нематеріальних видів допомоги внутрішньо переміщеним особам та особам, які постраждали від військових дій, є партнером у сфері реєстрації на отримання грошової допомоги від Агентства ООН у справах біженців за угодою з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН). Розмір допомоги складає 2220 грн на одну особу на місяць та виплачується за три місяці.

Інформація про програму:

Грошова допомога надається таким людям, які ще не отримували міжнародну грошову допомогу у сумі 2220 грн/особа/місяць, мають дохід, менший за 5400 грн на члена родини та належать до однієї знаступних категорій населення:

– переселенці, які перемістилися після 24.02.22;

– особи, що не переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій (наприклад,повністю або частково зруйноване житло/майно, завдання суттєвої шкоди здоров’ю, смерть близьких);

– люди, що через воєнні дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійногомісця проживання (зокрема, із-за кордону).

 А також мають хоча б один із наступних критеріїв вразливості (для трьох вищезазначених категорій):

– Родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
– Родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;

– Родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають:інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;

– Прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібнедокументальне підтвердження).

Важливо: *Переселенці та постраждалі внаслідок підриву Каховської ГЕС можуть подати заявку на грошову допомогу повторно, навіть якщо вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій, але не раніше, ніж 3 місяці тому на момент подання заявки.
*за умови знаходження таких осіб на постраждалій від затоплення території Херсонської та Миколаївської областей на момент катастрофи.

Вищезазначені особи у м. Полтава можуть подати заявку на грошову допомогу за адресою:

м. Полтава, вул. Козака, 14. Понеділок – Середа 09:00 – 16:00 (діє жива черга), тел. 0-800-307-711.