До відома внутрішньо переміщених осіб!

03.08.2023

Розвиток соціальних послуг, підвищення їх якості та доступності – не лише пріоритет діяльності органів соціального захисту, а й об’єктивна вимога сьогодення.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2023 № 248, Міністерством соціальної політики України запроваджено експериментальний проєкт, в рамках якого 2 санаторії сфери управління Мінсоцполітики отримають можливість надавати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Одним із цих закладів є Спеціалізований Миргородський санаторій „Слава”, який розташований в Полтавській області.

Ключовою метою проєкту є забезпечення надання соціальних послуг внутрішньо-переміщеним особам з найбільш вразливих категорій громадян, а саме з числа осіб з інвалідністю та осіб похилого віку та розширення мережі надавачів соціальних послуг.

Відповідно до визначених потреб, Санаторій „Слава” зможе надавати внутрішньо переміщеним особам на безоплатній основі наступні найбільш затребувані соціальні послуги, а саме: надання притулку, підтримане проживання та соціальна адаптація.

Надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, та фінансуватиметься за кошти державного бюджету, а сам експериментальний проєкт триватиме до 31 грудня 2024 року.

Прийом заяв від осіб буде здійснюватися органами соціального захисту населення.

Це пілотна ініціатива з відпрацювання зміни в підході до виділення коштів з державного бюджету за принципом “гроші ходять за людиною”, тобто фінансування буде здійснюватися не на утримання закладу, а на конкретну надану соціальну послугу.

За результатами проведеного попередньо аналізу, з урахуванням норм Постанови, визначено, що в першу чергу у фокусі уваги як потенційні отримувачі послуг в рамках проєкту є особи похилого віку та особи з інвалідністю, які мають статус ВПО та проживають на базі закладів – місць компактного проживання, зокрема в межах Полтавської територіальної громади.

Безперечний пріоритет надається особам, визначених категорій, які перемістились з регіонів активних воєнних (бойових) дій, тимчасово окупованих територій та житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

Станом на 25.07.2023 р. наявні вільні місця у розрізі соціальних послуг:

– підтриманого проживання (з наданням послуги соціальної адаптації за потреби) – 86 ліжко-місць;

– надання притулку (з наданням послуги соціальної адаптації за потреби) – 182 ліжко-місця.

Доводимо до відома внутрішньо переміщених осіб, які мешкають на території Шевченківського району міста Полтави, щодо можливості отримання направлення до закладу для отримання соціальних послуг відповідно до потреб.

Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Полтаві ради за адресою: м. Полтава, вул. Івана Мазепи, 30, кім. 103, тел.: 68-11-54.