Актуальне про патронатну сім’ю!

21.06.2023

Завдання кожних батьків – забезпечити безпечний простір для дітей і дати кожній дитині ясне посилання, що ми чуємо її і хочемо знати, що відбувається з нею. Це особливо важливо в час, коли складні життєві обставини в родині обтяжені військовим станом, який запроваджено в Україні через збройну агресію росії.

Якщо рідні батьки не спроможні самостійно вирішити сімейні проблеми, або їх діти потребують особливої уваги та турботи, на допомогу прийде патронатна сім’я.

Рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя приймає орган опіки та піклування за місцем проживання або виявлення дитини. Патронатним вихователем може бути не кожна людина. Необхідно мати наповнений емоційний стан, щоб було легше віддавати свої сили, почуття, енергію дитині.

Держава високо цінує працю патронатного вихователя. На кожну дитину держава виплачує соціальну допомогу, а батьки вихователі отримують кошти: 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць за кожен день перебування дитини в сім’ї, з грудня 2022 року – 13420,00 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України № 893 від 20.08.2021 року «Деякі питання захисту прав дитини та надання послуг патроната над дитиною» передбачено умови відбору кандидатів, їх навчання, обов’язки та права дитини, яка влаштовується в сім’ю патронатного вихователя.

Служба у справах дітей готова забезпечити первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі, надати відповідні консультації та роз’яснення.

В Шевченківському районі міста Полтави на обліку перебуває 19 дітей батьки, яких не виконують повноцінно свої обов’язки щодо утримання, виховання та їх забезпечення. Більшість з таких батьків схильні до зловживання алкогольними напоями.

Процес виявлення дітей відбувається постійно. Співпраця спеціалістів служби у справах дітей, соціальних фахівців міського центру соціальних служб, працівників ювенальної превенції, педагогів, медиків, забезпечує повну та комплексну оцінку спроможності матері/батька виконувати свої обов’язки, дає можливість оцінити ризики перебування дитини в небезпечному сімейному середовищі.

На ранніх етапах профілактичної роботи допомога патронатного вихователя особливо важлива і вкрай необхідна.

Звертаємось до мешканців району, які відчувають в собі внутрішній потенціал та бажання долучитись до вирішення дитячих проблем, які мають досвід виховання дітей й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду виховання і реабілітації дитини в своєму домі, зробити перший крок та прийняти для себе виважене рішення.

Відповіді на запитання ви можете отримати за номерами телефонів: 63-11-05; 63-36-97 

та особисто звернутись до служби у справах дітей за адресою:

м. Полтава, вул. Івана Мазепи, 30, каб. 411:

Пн.-Чт. з 8.00-17.00 год. 

Пт. З 8.00-16.00 год. 

Обідня перерва з 12.00-13.00 год.

Відділ служби у спрвах дітей виконавчого комітету Шевченківської районної у місті Полтаві ради