8 травня- День пам’яті та примирення

08.05.2023

Щорічно 8 травня вшановуємо пам’ять всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років в Україні, що закарбована як найбільш кривава і жорстока подія в історії людства.

Як відомо, 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. З цієї нагоди цього дня в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування.

В Україні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”.

Сьогодні День пам’яті та примирення Україна зустрічає в умовах повномасштабної війни, яку розпочала росія.

Війна принесла біль у кожну домівку, страшна біда знову торкнулася мільйонів дорослих та дітей, які страждають від окупації і бойових дій, вимушено евакуюються, шукають притулку та захист.

Внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 безцінний і нині незламні українці мужньо захищають рідну землю, суверенітет, територіальну цілісність і демократичні цінності нашої держави від російського агресора.

У сьогоденні український народ єдино і соборно захищає свою країну, примножує і наближає перемогу над ворогом.

Вшановуємо мужність і патріотизм, славимо подвиг кожного, проявлені в боротьбі за мир в Україні. Схиляємо голову перед загиблими…

Вічна пам’ять жертвам війни…