26 квітня – День Чорнобильської трагедії

26.04.2023

26 квітня 1986 року жителі всієї планети пам’ятають як дату страшної аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Це найбільша катастрофа, яку коли-небудь спричиняв мирний атом. Сьогодні, 37 років потому, ми згадуємо про героїзм ліквідаторів аварії, про наслідки, які ця катастрофа принесла довкіллю та людям.

Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.

Для всіх нас 26 квітня є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, вчених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Загалом у ліквідації аварії взяли участь понад 600 тисяч людей. Точна кількість жертв та постраждалих невідома і досі. Тому Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.

Через понад три десятки років, 24 лютого 2022 року російські загарбники окупували зону відчуження та ЧАЕС, знову спровокувавши небезпечну ситуацію, тому Україна продовжує боронити свою землю від російського агресора і знову стояти на охороні всього світу від катастрофи.

Висловлюємо слова безмежної подяки військовим ЗСУ та працівникам атомних електростанцій, які в теперішній важкий воєнний час стежать за безпекою на АЕС.

Слава Україні! Героям Слава!