22 січня – День Соборності України

21.01.2023

Щороку, 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки,  Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Це – основоположна віха для українського державотворення.

Після проголошення об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки  22 січня 1919 року ідея цілісності української нації в українській думці вже ніколи не ставилася під сумнів.

Сьогодні соборність української держави намагається порушити ворог, але наші мужні бійці доводять на полі бою зворотне, що український народ незламний та мужній, рішучий та стійкий. Саме зараз українці показують, що всі воєдино.

Відзначаючи День Соборності України, необхідно вшанувати і пам’ять про усіх тих, хто віддав свої життя заради того, щоб ми, могли гордо називати себе українцями, щоб ми без остраху високо здіймали наш жовто-блакитний прапор, щоб ми жили у вільній, соборній Україні та пам’ятали, що вона у нас єдина!

Звертаємось до керівників підприємств, установ, організацій Шевченківського району м. Полтави з пропозицією 22 січня встановити  (вивісити) на фасадах адміністративних будівель Державний Прапор України.

Слава Україні!