Ми проти жорстокості та насильства!

12.12.2022

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів протии насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Служба у справах дітей виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради приєдналася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

З метою створення безпечного освітнього середовища у школі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, в рамках акції, спеціалісти служби у справах дітей провели з учнями 2-го класу Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27 Полтавської міської ради Полтавської області»  просвітницько-виховний захід з елементами тренінгу «Ми проти жорстокості та насилля».

Головною метою заходу було розв’яснення наступних питань: що таке насильство, як його розпізнати та не допускати, як вміти захиститись від насильства.

Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців Шевченківського району.

Постраждалим від насильства особам можна звернутися за допомогою:

15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр»), цілодобова та безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 (Громадська організація «Ла Страда Україна») національна дитяча «гаряча лінія».

Також, можна зателефонувати до державної адміністрації місцевої територіальної громади, де фахівці зможуть проконсультувати та повідомити, куди звернутися за допомогою, нададуть інформацію про наявність спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у районі та області.