Відбувся захід з нагоди міжнародного дня людей з інвалідністю

05.12.2022

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю мобілізує підтримку громадськості для розв’язання найважливіших питань, що стосуються соціальної інтеграції людей з інвалідністю, сприяє підвищенню обізнаності про проблеми інвалідності й привертає увагу до переваг інклюзивного суспільства, доступного для всіх.

В рамках реалізації Комплексної програми соціального захисту населення в Полтавській області 2021-2025 рр. забезпечено виплату грошової допомоги сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю підгрупи А.

Згідно Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення Полтавської міської територіальної громади «Турбота» на 2022 рік одноразову матеріальну допомогу до Міжнародного дня людей з інвалідністю отримали: особи з інвалідністю І групи загального захворювання, особи з інвалідністю І та ІІ групи по зору, особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю до 18-ти років.

Відділення соціальної реабілітації (осіб з інвалідністю та осіб з інвалідністю з дитинства) територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради є єдиним в Україні відділенням для осіб з обмеженими можливостями після 18-ти років. У відділенні діє комп’ютерний клас, кімната по навчанню самообслуговуванню в межах втрачених фізичних можливостей, гурток декоративно-прикладного мистецтва, швейної майстерності, надаються послуги психолога.

Для громадян, які мають ураження хребта, працює реабілітаційна зала, послуги надаються за допомогою динамічного параподіуму та апарату Дікуля, придбано багатофункціональне масажне крісло.

Станом на 01 грудня 2022 року відділенням соціальної реабілітації (осіб з інвалідністю та осіб з інвалідністю з дитинства) надаються соціальні послуги 586 особам з інвалідністю із них 25-ти внутрішньо переміщеним особам.

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні відвідувачі відділення долучилися до виготовлення маскувальних сіток, окопних свічок та листівок для ЗСУ, в’язання теплих носків, пошиття білизни та балаклав.

Щорічно в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради проводяться заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

У актовій залі територіального центру організована виставка творчих робіт відвідувачів під назвою “Прекрасне у твоїх руках”. На виставці були представлені вироби декоративно-прикладного мистецтва, виготовлені дбайливими руками людей з обмеженими можливостями. Усі роботи виконані з великою любов’ю, творчим натхненням і в кожну роботу вкладена частинка душі.

Запрошені взяли участь у майстер класі по виготовленню виробів декоративно-прикладного мистецтва, для них було проведено турнір із шахів та нардів, кожен з учасників проявив свою спритність. Переможців нагородили грамотами Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради.

Відвідувачі відділення соціальної реабілітації (осіб з інвалідністю та осіб з інвалідністю з дитинства) виконували українські пісні та під керівництвом хореографа танцювали «Повільний зимовий вальс».

Усіх запрошених пригостили солодощами.