«Кобзарська Армада» в Територіальному центрі

24.10.2022

В територіальному центрі соціального обслуговування Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Полтаві ради   20 жовтня 2022 року для відвідувачів центру відбувся виступ українського гурту «Кобзарська Армада» з концертною програмою. До складу якого входять: Олеся Чайка (м. Дніпропетровськ), Олег Бут (м. Київ), Катерина Гаврилова (м. Полтава), Тетяна Герасимова (м. Київ) під керівництвом Юрка Фединського (американець із Крячківки Пирятинської громади Лубенського району).

На концерті прозвучали кобзарські твори та сучасні авторські патріотичні пісні, які створені для підтримки українців та української пісні.

Відвідувачі концерту більшість яких вимушено переміщені громадяни отримали позитивні емоції. В наш непростий час такі заходи допомагають громадянам на деякий час забути про війну, покращити свій емоційний стан, підтримати патріотичний дух. Цей концерт об¢єднав всіх мешканців країни, адже виконавці гурту з різних областей України.

Під час пісень- молитв люди згадували про своїх рідних, свої домівки і всі разом підспівували виконавцям. Сльози глядачів говорили про те, що їм болить, але вони не самі.

Юрко Фединський заснував кобзарський цех на Полтавщині, в селі Крячківка, де проводить літній кобзарський табір та навчає майстрування й музикування на вересаївській кобзі, кобзарській бандурі, панській бандурі, мамаївській кобзі, лірі, торбані і гуслі. Там проводяться фестивалі «Древо Роду Кобзарського». Ю. Фединський організовує експедиції Україною й за кордоном у пошуках архаїчних інструментів, створюючи їх архів.

«Кобзарська Армада» з початку війни, протягом 3 місяців, провела сотні концертів по всій Україні. Незабаром вони планують провести концерти у військових частинах, в шпиталях, в центрах для біженців.