Протитуберкульозне обстеження

04.10.2022

З серпня 2022 року комунальним підприємством «Полтавський обласний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» разом з Благодійною організацією «TB People Ukraine» розпочато роботу з раннього виявлення туберкульозу серед груп ризику за допомогою ультра портативних рентгенівських систем Portable X-ray Unit FDR Xair (XD2000) компанії Fujifilm. Перевагою цих систем є простота транспортування та експлуатації, системи працюють автономно, без підключення до електричної мережі. Це дозволяє провести обстеження на туберкульоз навіть у найвіддаленіших невеликих містах та селах.

Враховуючи вищевикладене пропонуємо пройти таке обстеження особам, які відносяться до груп ризику та проживають на території Шевченківського району м. Полтави.

До осіб групи ризику належать:

• Внутрішньо переміщені особи;
  • Контактні з хворими на ТБ;
  • Групи ризику (бездомні, споживачі наркотиків, люди, що живуть з ВІЛ, особи, які перебувають на обліку в органах внутрішніх справ, як раніше засуджені та піднаглядні);
  • Представники ромського населення;
  • Особи, які зловживають алкоголем;
  • Люди з обмеженими функціональними можливостями;
  • Загальне населення з позитивним результатом скринінгового анкетування на ТБ.

Реєстрація на проходження обстеження здійснюється в кабінеті № 304 виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради (вул. Івана Мазепи, 30) або за номером телефону: 63-11-06, 63-11-07.