30 вересня – День усиновлення

30.09.2022

Щороку до спеціалістів служби у справах дітей Шевченківської районної у м. Полтаві ради звертаються від 9 до 13 подружніх пар або одиноких мешканців району з бажанням взяти дитину в сім’ю. І якщо раніше кандидати в усиновлювачі мріяли про дитину віком до 1 року, то зараз вікові обмеження суттєво розширені.

На сьогодні, юридичні процедури, які визначенні чинним законодавством, дозволяють значно скоротити термін від початку збору документів до появи дитини в родині.

Мрія батьків почути дитячий сміх в своїй оселі обов’язково збувається. Спеціалісти служби у справах дітей супроводжують кожну родину від початку звернення, написання заяви до влаштування дитини у родину та досягнення нею 18 років.

В ході супроводу перед батьками виникає питання: чи розголошувати перед дитиною правду про її походження? Якщо так, то в якому віці це краще робити?

Не важливо, чи пам’ятає дитина про те, в яких батьків з’явилася на цей світ. Часто, інформація про походження дитини до неї все рівно надходить але не завжди коректно і від рідних. Чим пізніше дитина отримає цю інформацію, тим складніше вона буде сприйнята.

Для нових батьків задача №1 – зібрати максимум даних про історію біологічної сім’ї, проаналізувати всі відомості для того, щоб зрозуміти, як розповісти дитині про її походження так, щоб не травмувати психологічно і, головне, примирити з ситуацією. Добитися щоб отримана інформація не завдала шкоди в майбутньому.

У складному віці (13-15 років) необхідно говорити не про походження, а про відношення до біологічних батьків. Не рекомендовано говорити, що кровні батьки погані. Треба наголошувати про їх невірні вчинки, про відсутність поряд близьких людей, які б не допустили життєвих помилок. Підліток має зрозуміти, що народився в люблячих серцях нових батьків і з цією любов’ю він подолає будь-які труднощі та перешкоди.

Радість, яка приходить з появою дитини в сім’ї, незрівняна з жодною іншою емоцією. Зростає дитина, а разом з нею формуються почуття спорідненості, відповідальності, безмежної взаємної любові.

Спеціалісти служби у справах дітей щоденно готові до спілкування з майбутніми усиновлювачами. Ми допоможемо віднайти сенс життя, здійснити мрію кожного, хто хоче допомогти дитині бути щасливою.