СТОП – насильству!

07.09.2022

Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному та психічному здоров’ю (ст. 1 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» від11.11.2001 №2789-I)

Не зважаючи навіть на військовий стан, насильство в родині залишається досить гострою проблемою для України. Важкими наслідками домашнього насильства є не лише руйнування гармонії та злагоди в родині, а те, що воно виступає однією з передумов злочинності в суспільстві. Небезпека даної проблеми ще й у тому, що від неї страждають діти, бо навіть, якщо дитина не зазнає насильства стосовно себе, то спостерігаючи за насильством у своїй родині, цей негативний досвід переноситься у власне життя в майбутньому.

З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім’ї,  спеціалістами служби у справах дітей проведено інформаційно-просвітницьку акцію «СТОП – насильству!» на території Шевченківського району та розповсюджено інформаційні матеріали з питань рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, попередження насильства в сім’ї.

НІКОЛИ НЕ МОВЧИ – якщо ти зазнав насильства, або є загроза його скоєння.

ПАМ’ЯТАЙ! Звертайся в поліцію якщо ти постраждав від насильства! Повідом друзів, сусідів, родичів про свою біду, попроси їх звернутися в поліцію, якщо не можеш звернутися сам – тим самим ти зможеш попередити можливу небезпеку, або подолати вже існуючу загрозу.