Змінено Порядок призначення житлових субсидій з листопада 2021 року

06.12.2021

Кабінетом Міністрів України 15 листопада 2021 року прийнято постанову  № 1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Постановою, зокрема, внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Внесеними змінами надано право на отримання субсидії особам, зокрема, у випадках:

  • якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше 4-х мінімальних заробітних плат, яким менше 5 років;
  • якщо відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку (за висновком лікаря);
  • у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету, при цьому такі кошти не враховуватимуться до сукупного доходу сім’ї під час обчислення субсидії.

Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено заповіт, за умови, що будь яке житло, яке знаходиться у власності не здається в оренду (підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства).

Також Постановою № 1184 врегульовано питання призначення житлової субсидії домогосподарству без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих, які не проживають за місцем реєстрації і мають у власності нові транспортні засоби, депозитні рахунки, здійснили дорогі покупки тощо. Змінами до п. 25 Положення визначено, що окремі аспекти майнового і матеріального стану цих осіб не є перешкодою для виключення їх зі складу домогосподарства і вони не впливають на право домогосподарства отримувати житлову субсидію.

Також зазначеною постановою змінено загальну суму заборгованості зі сплати за житло-комунальні послуги за наявності якої житлова субсидія не призначалась. До внесення змін ця сума становила 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.). Відтепер житлова субсидія не призначається у разі наявної простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн.).

Змінено бланк декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії в частині особливих характеристик транспортних засобів та житлових приміщень.

Звертаємо увагу, що громадяни, яким було відмовлено у призначенні житлової субсидії із вищевказаних причин, мають право повторно звернутись за її отриманням.

У разі виникнення питань щодо соціального захисту населення рекомендуємо звертатися за телефоном гарячої лінії (0532) 635538.