Діти потребують сім’ї

09.06.2021

Щороку статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, набувають десятки тисяч дітей, зокрема через складні життєві обставини, безвідповідальне ставлення батьків до виконання своїх обов’язків, а також через жорстоке поводження. Таких дітей служба у справах дітей направляє до реабілітаційного центру на тимчасове перебування, там їм надають комплексну соціальну, психологічну, педагогічну, медичну, правову, інші види допомоги.

На час перебування дітей в центрі, батькам надається можливість пройти реабілітацію і ресоціалізацію, направлену на підвищення батьківського потенціалу та мотивацію до соціального, здорового способу життя. На жаль, батьки дуже рідко виконують рекомендації спеціалістів і не мають бажання змінити свої життєві пріоритети, так як робота над собою потребує багато зусиль. Як наслідок, вибір стає не на користь дитини і вона залишається сиротою або позбавленою батьківського права та надалі перебуває під опікою держави.

До прикладу, у Шевченківському районі є дівчинка, яка позбавлена батьківського піклування та перебуває в реабілітаційному центрі вже тривалий час. Вона постійно знаходиться під наглядом соцпрацінвиків, психологів, але вони ніколи не стануть альтернативою справжньої родини. Надалі доля дитини – будинок-інтернат. Сьогодні вона чекає на свою сім’ю і кожен із вас може зробити вибір на користь дівчинки. Не позбавляйте її можливості бути щасливою і зростати в справжній родині. Тому якщо ви не байдужі до дітей, які потребують батьківської любові та родинного тепла, ми завжди чекаємо на вас в службі у справах дітей Шевченківської районної у м. Полтава ради. Всі деталі можна дізнатися за телефоном: 63-11-08, 63-36-97.

Проблема влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського є дуже актуальною, адже кількість з кожним роком збільшується, а знайти для дитини сім’ю нелегке завдання. Тому для таких дітей держава створює і розвиває форми виховання, такі як: прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронатні сім’ї та інші. Саме ці форми влаштування дитини є сімейними, дають змогу дитині виховуватись і зростати в родині. Про них ми розповімо в наступних статтях.