До уваги пільговиків

09.06.2021

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (дала –Порядок) визначено порядок виплати громадянам зекономлених коштів пільг, які надавалися в опалювальний період у грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк».

Відповідно до пункту 13 Порядку після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати пільг, відображені на облікових записах пільговиків, які утворилися станом на 1 червня відповідного року, виплачуються пільговикам АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, які відкриті в АТ «Ощадбанк». Про що АТ «Ощадбанк» інформує пільговика, надіславши СМС-повідомлення або інформаційного повідомлення через електронні засоби зв’язку. У разі відсутності відкритого на даний час  рахунка в АТ «Ощадбанк» — рахунок для перерахування  фінального залишку коштів за пільгою необхідно відкрити самостійно, в порядку, визначеному АТ «Ощадбанк». Остаточний залишок коштів за пільгою буде доступний для зняття після того, як пільговик отримає СМС-повідомлення у червні про надходження фінального залишку коштів за пільгою на свій поточний рахунок.

Слід зазначити, що згідно із пунктом 7 Порядку у випадку подання пільговиком заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зміну грошової форми виплати з «безготівкової» на «готівкову» в заяві зазначається бажання пільговика щодо подальшого використання залишків коштів  в його обліковому записі: продовження розрахунків АТ «Ощадбанк» з виконавцями комунальних послуг до їх повного використання або їх виплата пільговику після 1 червня.

Звертаємо увагу, що відповідно до законодавства, залишки зекономлених коштів, за якими не було звернень пільговиків, щодо їх виплати, 20 грудня 2021 року повертаються на рахунок Мінсоцполітики.