Друга світова війна – ніколи знову

08.05.2021

Цими днями ми відзначаємо День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ці дати назавжди закарбовані у свідомості нашого і наступних поколінь.

Друга світова війна стала найбільшою за масштабами бойових дій і кількістю жертв. Бої точилися на території більшості держав, вона охопила 80% мешканців. Дорогою ціною людство здобуло мир – шість років кровопролитних битв і від 50 до 85 мільйонів обірваних життів.

Понад 8 мільйонів з них – українці. Тобто кожен п’ятий українець поліг на полі бою, був розстріляний у таборах. На території нашої країни пройшли одні з найзапекліших боїв, наслідком чого стали руїною понад 700 міст та смт, майже 300 тисяч сіл. А скільки вивезених на примусові роботи до Німеччини, військовополонених, бранців концтаборів, жертв масових розстрілів, бомбардувань і газових камер… Скільки дітей, які лишились сиротами, матерів і дружин, що не дочекались своїх синів і чоловіків вдома… Скільки обірваних життів, зламаних доль, скалічених душ… Не злічити.

Внесок українського народу у перемогу над нацизмом і капітуляцію гітлерівського режиму неможливо переоцінити. Українці боронили рідний дім, Батьківщину, визволяли інші країни; воювали на фронтах у складі армій СРСР, США, Великобританії, Франції та інших держав, у підпіллі, працювали у тилу для забезпечення дієздатності збройних сил.

Шевченківська районна рада вітає ветеранів війни, бажає міцного здоров’я, довголіття та дякує героям, які вибороли Перемогу над нацизмом. Цей злочин проти людства не має повторитись. Ніколи знову. 

Сьогодні наші воїни продовжують справу своїх дідів і прадідів, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України на Сході. 

Честь і шана усім захисникам і визволителям! Вічна пам’ять загиблим!