Урочистості у Шевченківському районі з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

07.05.2021

7 травня напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні представники виконавчого комітету та депутатського корпусу Шевченківської районної ради вшанували пам’ять ветеранів. До урочистостей на Алеї Слави долучилися ветерани Другої світової війни, діти війни, ветерани АТО/ООС, війни в Афганістані. 

Прозвучали історії піхотинців, танкістів, льотчиків, яких за їх подвиги в обороні Батьківщини і звільненні Європи було удостоєно звання Героя Радянського Союзу. Після війни вони працювали в Полтаві, відбудовували зруйновану країну. Їх імена нині викарбувані золотими літерами на пам’ятному знаку Алеї Героїв.

Стала честю для всіх присутність сивочолих ветеранів:

  • Бориса Софійовича Баклицького, розвідника і учасника Курської битви, який додав собі віку, щоб піти на фронт;
  • Бориса Петровича Ковтуна, полковника, письменника, який пройшов усю війну;
  • Віталія Григоровича Волкова, партизана загону Ковпака;  
  • Олексія Григоровича Кольчіка, учасника бойових дій.

«Друга світова війна – наймасштабніша і найжорстокіша в історії людства. І ми завжди будемо у невідплатному боргу перед тими, хто відчайдушно воював на фронті, і перед тими, хто самовіддано працював у тилу для забезпечення армії. Завдання нашого і всіх наступних поколінь – не допустити повторення подібного лихоліття. Ніколи знову», – звернувся до присутніх голова ради Сергій Хавренков.

Голова ради організації ветеранів Шевченківського району в м. Полтава Роман Дибов відзначив: «В такі хвилини, коли ми збираємося на Алеї Героїв, дійсно щемить серце. Я дякую вам за перемогу, за досвід, який ви нам передали, і запевняю: пам’ять про ваш подвиг житиме в наших серцях і серцях наступних поколінь».

Віктор Жмуренко, учасник АТО/ООС висловив подяку ветеранам Другої світової війни і всім, хто тоді допомагав боротись з ворогом, ветеранам АТО/ООС, волонтерам, а також усім присутнім за те, що прийшли вшанувати пам’ять борців за рідну землю.  

За участю ветеранів відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятного знака на честь перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Присутні вшанували пам’ять всіх, хто віддав своє життя, захищаючи рідний дім і Батьківщину, хвилиною мовчання.

Більше фото із заходу на офіційній сторінці Шевченківської райради у фейсбук.