Зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС та головою громадської організації чорнобильців

27.04.2021

26 квітня, в 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи, у Шевченківській районній у м. Полтава раді відбулася зустріч з головою Шевченківської районної організації Полтавського міського громадського товариства «Чорнобиль» Ксенією Нікітчук та  ліквідаторами наслідків аварії Віктором Лєбєдєвим, Іваном Якушевим та Анатолієм Циганником. Виконком ради представляли голова Сергій Хавренков, заступники голови з питань діяльності виконавчого органу: Галина Арсененко – начальник управління соціального захисту населення, Олена Андросова та Артем Верхогляд. 

Поважних гостей привітав Сергій Хавренков: «Ви працювали в реакторі, були в самому пеклі. Перед вами і перед усіма постраждалими від аварії на ЧАЕС ми низько вклоняємося, бо завдяки тому, що ви, будучи такими молодими, віддали своє здоров’я, ми народилися, ми живемо».

Віктор Лєбєдєв зауважив, що в Шевченківському районі повсякчас відпрацьовувалися новації, він був передовим: «Тут завжди отримуєш кваліфіковану допомогу з будь-якого питання, працівники управління соцзахисту вирізняються чудовим ставленням і надають якісні послуги. Ми пишаємося нашим прогресивним територіальним центром, і нам приємно усвідомлювати, що й зараз рада тримає марку».

Під час зустрічі панувала невимушена атмосфера. Присутні говорили про санаторне лікування: надання путівок, право вибору санаторію для чорнобильців, побутові умови і інфраструктуру деяких закладів оздоровлення; про медичні послуги: безоплатні зубопротезування і отримання ліків за рецептом, нюанси звернень до лікарень.

Галина Арсененко порушила питання роботи з мешканцями 19 сіл, яких тепер обслуговує управління соцзахисту Шевченківської райради. Вона відзначила, що більшість селян дуже скромні, мало обізнані щодо своїх прав на пільги, на санаторно-курортне лікування тощо, інстанцій, куди звертатись, тож управління веде просвітницьку роботу серед населення. Також очільниця управління звернулася до Ксенії Нікітчук з проханням розпочати співпрацю ГО «Чорнобиль» з постраждалими від аварії, які проживають у цих селах.

Ліквідатори наслідків аварії поділились спогадами, зокрема про заходи ліквідації, засоби безпеки, їх використання і утилізацію, а також наголосили, що люди працювали самовіддано і видавали надзвичайні результати, наприклад побудували дорогу в понад 10 разів швидше, ніж зазвичай.

Працівники Шевченківської районної ради бажають здоров’я всім постраждалим від наслідків аварії на електростанції.