Управління соціального захисту населення інформує щодо санаторно-курортного лікування в 2021 році членів сімей загиблих учасників АТО, учасників АТО та постраждалих учасників Революції Гідності

21.04.2021

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.03.2021 №190 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» затверджено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015        № 200 (далі Порядок), якими забезпечення санаторно-курортним лікуванням поширено на членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО, ООС та постраждалих учасників Революції Гідності.

Дія цього Порядку не поширюється на осіб, зазначених у  Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187, та Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446.

Органи соціального захисту населення забезпечують членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО, ООС та постраждалих учасників Революції Гідності  безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає:

– заяву;

– медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

– копію відповідного посвідчення.

Реєстрація заяв та облік проводиться незалежно від профілю захворювання, за якими особи направляються на санаторно-курортне лікування, в порядку черговості подання заяв.

Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення та в поточному році одержала безоплатну путівку, знімається з обліку.

Повторне взяття на облік проводиться на підставі копії (дубліката) медичної довідки лікувальної установи за формою 070/о, що додається до попередньої заяви, якщо строк дії зазначеної довідки не закінчився.

Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення такої довідки, але протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.

Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.

Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінветеранів за погодженням з Мінфіном.

Більш детальну інформацію члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО, ООС та постраждалих учасників Революції Гідності Шевченківського району  можуть отримати в управлінні соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Полтаві ради за адресою: м. Полтава,  вул. Івана Мазепи, 30, кім. 107, тел.: 68-11-54. Відповідальна особа – Тополенко Тетяна Григорівна.