Дівчинку, яку батько та мачуха вигнали з дому, помістили до лікарні

12.04.2021

10-річна дитина опівночі перебувала на вулиці без супроводу дорослих. Її зустрів перехожий, якому вона розповіла про ситуацію вдома та дала телефон родича. Останній приїхав за дівчинкою та забрав до себе додому. Наступного дня дитина самостійно звернулася до органів опіки, адже вона, її сестра та брат стоять на обліку служби у справах дітей Шевченківської районної ради.

Дівчата раніше вже перебували у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. Потім їх повернули в сім’ю: молодшу – згідно з рішенням комісії з питань захисту прав дитини, а старшу – на прохання батька, який завірив, що складні життєві обставини подолано, а стосунки у сім’ї налагоджено.

Після цього родина знаходилась під соціальним супроводом Полтавського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Проте після завершення супроводу старша дівчина звернулася до служби, повідомивши, що батько вчинив фізичне насильство стосовно неї. Суд видав обмежувальний припис, яким визначив тимчасові обмеження прав батька відносно малолітньої доньки. Наразі вона проживає з родичем.

Згодом до служби звернувся брат, який повідомив про вчинення фізичного насильства мачухи щодо нього. По факту відбулось екстрене відвідування родини. Згідно з актом відвідування, умови проживання кваліфікували як незадовільні; мачуха мала ознаки алкогольного сп’яніння та поводила себе агресивно. Зараз хлопець також проживає з родичем.

Батько ухиляється від спілкування з органами опіки, учителями, не відвідує батьківські збори у школі. На комісії з прав дитини було прийнято рішення здійснити захист прав та інтересів усіх трьох дітей. Наразі служба у справах дітей Шевченківської райради подала позов до суду щодо позбавлення батька батьківських прав.

Родич, у якого вже проживають брат і сестра, не може взяти молодшу дівчинку до себе. Служба у справах дітей помістила її до лікарні, де вона пройшла обстеження, під час якого, зокрема, виявили педикульоз. Наразі дитина отримує необхідну медичну допомогу. Дівчинка відмовляється повертатись до батька, тому органи опіки вирішуватимуть питання щодо її влаштування до дитбудинку.