Одного із братів, історія яких нещодавно сколихнула суспільство, влаштували до дитячого будинку

02.04.2021

Сьогодні працівники Служби у справах дітей влаштували до дитячого будинку одного з хлопчиків, забраного з неблагополучної родини 3 тижні тому. Мова йде про сім’ю, де в жахливих умовах проживали 9-річний Олександр, який останні півроку не ходив до школи, та 11-річний Артем – дитина з інвалідністю.

Хлопчики були не доглянуті і виснажені від голоду й проживання в антисанітарних умовах, тож відбулося негайне відібрання, мати не заперечувала.

Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, було госпіталізовано до Полтавської дитячої міської клінічної лікарні, де їх обстежили і надавали медичну допомогу. Наразі стан обох хлопчиків задовільний, вони добре харчуються.

Служба у справах дітей Шевченківської районної ради ініціювала позов до суду про позбавлення батьківських прав, зараз батькам пред’явлено кримінальне провадження за злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною за ст. 166 КК України.

Молодшого хлопчика вже влаштовано до Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради для соціально-психологічної адаптації на тимчасове перебування. Там йому надаватиметься психологічна допомога, послуги з оздоровлення, Сергій навчатиметься в школі, зможе відвідувати різноманітні секції. Крім того, діяльність закладу спрямована на соціалізацію дітей.

«Коли деякі батьки не хочуть дати своїм дітям щасливе дитинство, цим займаються соціальні служби, держава. Сергієві в цьому дитбудинку буде краще, тут дуже гарні умови, ставлення співробітників закладу. Робиться все для того, щоб показати дітям нормальне життя, аби надалі – у дорослому віці вони мали гарний приклад, якими мають бути їхні сім’ї», — говорить завідувач Служби у справах дітей Рустам Азізов. 

Старший хлопчик — дитина з інвалідністю — наразі перебуває у медичному закладі, після засідання органів опіки буде влаштований до відповідного закладу.

Подальша доля родини залежатиме від рішення суду: діти або повернуться до біологічних батьків, або будуть усиновлені чи влаштовані до прийомної родини / дитячого будинку сімейного типу у разі позбавлення батьків батьківських прав.