Про надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу у 2021 році

18.03.2021

З 1 січня 2021 року для призначення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу пільговикам потрібно звернутися до управління соціального захисту населення, за зареєстрованим місцем проживання (або за фактичним місцем проживання, якщо особи перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за фактичним місцем проживання за рішенням комісій, утворених органами місцевого самоврядування), з відповідною заявою, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.

Сума пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу розраховується виходячи з розміру пільгової знижки, з урахуванням мінімальних норм забезпечення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості.

Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання пільг – відповідно одна тонна та один балон на домогосподарство на рік.

Граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу в 2021 році складають 3117,67 грн. за одну тонну твердого палива і 311,77 грн. за один балон скрапленого газу.

Виходячи з цього у 2021 році розмір пільги на придбання твердого побутового палива та скрапленого газу становить:

Розмір пільги, % Тверде паливо Скраплений газ
100% 3117,67 грн. 311,77 грн.
75% 2338,25 грн. 233,83 грн.
50% 1558,84 грн. 155,89 грн.

 

Особливості надання пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу:

 

– у разі ненадання в житловому приміщенні комунальної послуги з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та невикористання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення;

– у разі зміни реєстрації місця проживання з вибуттям за межі міста протягом бюджетного періоду. Пільговик подає довідку щодо придбання твердого палива і скрапленого газу на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання;

– у разі смерті пільговика, якому нарахована пільга, зазначені у частині п’ятій статті 51 Бюджетного кодексу України, члени сім’ї померлого, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо і скраплений газ у натуральному вигляді на підставі:

– заяви одного з членів сім’ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду;

– копії свідоцтва про смерть пільговика;

– довідки про факт проживання членів сім’ї разом з пільговиком, виданої в установленому порядку.

У разі зміни умов проживання пільговика (підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення) отримані ним кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо, скраплений газ пільговиком не повертаються. Пільги з оплати послуг газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються пільговику з наступного бюджетного періоду.

У разі зміни протягом бюджетного періоду будь-якого іншого виду опалення житла особи на пічне опалення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу надаються виходячи з кількості місяців, що залишилися до кінця бюджетного періоду, та середньомісячної вартості або кількості твердого палива і скрапленого газу, визначеної шляхом розподілу річної вартості або кількості твердого палива і скрапленого газу на 12 місяців.

Призначення та виплата пільги на тверде паливо і скраплений газ готівкою проводиться один раз на рік.

 

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 633115.