Інформація щодо професійної адаптації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони

11.03.2021

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 року № 432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності» регламентовано отримання послуг соціальної та професійної адаптації учасниками антитерористичної операції, постраждалими учасниками Революції Гідності, особами, які  здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Для отримання послуг з професійної адаптації учасники антитерористичної операції, постраждалі учасники Революції Гідності, особи, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях звертаються  до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання  та подають заяву.

До заяви додають:

  • копію індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  • копію посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності;
  • копію документа, що підтверджує безпосередню участь в АТО або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення.

Професійна адаптації учасників АТО з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни організовується згідно з рекомендаціями МСЕК, визначеними в індивідуальній програмі реабілітації.

В управлінні учаснику антитерористичної операції видається направлення на проходження професійної орієнтації в центрі зайнятості для отримання рекомендації щодо можливості навчання (підвищення кваліфікації) по обраній спеціальності.

Направлення учаснику антитерористичної операції, для проходження навчання, надається з урахуванням висновків, наданих центром зайнятості після проходження професійної орієнтації. Рекомендації з професійної орієнтації зазначаються в відривному корінцю, який підлягає обов’язковому поверненню до управління соціального захисту населення.

Після успішного завершення курсу навчання за відповідними робочими планами та робочими навчальними програмами учасники антитерористичної операції отримують документи державного зразка а саме свідоцтво про присвоєння (підвищення) робочої кваліфікації – за результатами первинної професійної підготовки або перепідготовки.

Звертаємо Вашу увагу, що на отримання послуг з професійної адаптації мають право, як працюючі так і не працюючі  учасники антитерористичної операції.

Більш детальну інформацію учасники антитерористичної операції Шевченківського району  можуть отримати в управлінні соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Полтаві ради за адресою: м. Полтава,          вул. Івана Мазепи, 30, кім. 107, тел.: 68-11-54.