20 лютого Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні.

19.02.2021

У цей день ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки кому було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя і здоров’я захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Революція Гідності — один з ключових моментів українського державотворення та виразник національної ідеї свободи.

Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір — бути частиною Європи. Герої Небесної Сотні — українці та іноземці, віддали життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Пам’ять про їхній героїчний вчинок є частиною історії національного державотворення.

Серед Героїв Революції Гідності є і сини Полтавщини, які віддали свої життя за право народу вирішувати своє майбутнє.

Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнані Конституцією України найвищою соціальною цінністю. Акти приниження людської гідності, які відбувалися шість років тому в самому серці України — на Майдані Незалежності у Києві, а так само в інших місцях столиці та різних міст, селищ та сіл по всій державі, не мають повторитися.

Європейські цінності, за які віддали свої життя Герої Небесної Сотні, — гідність, демократія, рівність та верховенство права, необхідні для нормального функціонування суспільства. Верховна Рада України послідовно стоїть і стоятиме на позиціях утвердження цих цінностей в усіх сферах суспільного життя.

За матеріалами сайту Верховної ради України