Про надання житлових субсидії в опалювальний період 2020/2021 р.р.

29.10.2020

З початком опалювального періоду вкрай важливим постає питання підтримки населення при оплаті житлово-комунальних послуг.

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг залишається програма житлових субсидій.

Відповідно до прийнятої постанови КМУ від 25.03.2020 р.  № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» на період дії карантину збільшено на 50 відсотків соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним  газом для приготування їжі і підігріву води, на які розраховано субсидію на період дії карантину. При цьому розрахунок субсидій здійснюватиметься з урахуванням збільшених нормативів незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.

Крім того, призначення житлових субсидій на наступний термін з 01 травня 2020 року всім сім’ям, які отримували субсидію в опалювальний період 2019/2020 року розрахунок субсидій було проведено автоматично, без застосування норм пункту 78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. №848. Це стосується і сімей, які отримують субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Також спрощено порядок надання субсидій для громадян, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідація, реорганізація, банкрутство або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників) і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні.

Для таких громадян субсидію буде призначено на підставі заяв про призначення житлової субсидії та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховуватиметься розмір призначеної допомоги по безробіттю без врахування отриманої заробітної плати.

Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурними підрозділами з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн.).

За наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної органами місцевого самоврядування, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися.

Також, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг. За умови реструктуризації заборгованості житлова субсидія призначається на загальних підставах.

У разі виникнення додаткових питань рекомендуємо звертатися за телефоном «гарячої лінії» управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради                      (0532) 635538.

Заступник голови ради з питань

діяльності виконавчого органу –

начальник управління                                                         Галина АРСЕНЕНКО