Кожна сім’я, у якій виховується дитина з інвалідністю підгрупи А,отримає обласну адресну грошову допомогу

07.09.2020

На рівні органів соціального захисту населення не знімається з порядку денного питання підняття рівня соціального захисту сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю.

На даний час на обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 623 дитини з інвалідністю підгрупи А.

Враховуючи виключно високу міру втрати здоров’я та надзвичайну залежність від постійного стороннього догляду дітей з інвалідністю підгрупи А Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації ініційовано зміни до обласної Комплексної соціальної програми в частині запровадження адресної допомоги сім’ям, у складі яких є діти з інвалідністю підгрупи А.

Кожна сім’я,у складі якої є дитина з інвалідністю підгрупи А, отримає наприкінці вересня поточного року разову адресну грошову допомогуза рахунок коштів обласного бюджету у розмірі по 2,5 тис. грн.

Звертаємо увагу, що звертатися до управлінь соціального захисту населення та подавати будь-які додаткові документи не потрібно. Всі необхідні заходи з нарахування та виплати адресної грошової допомоги будуть проведені Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області.

Виплата буде проведена у спосіб отримання державної соціальної допомоги на дитину з інвалідністю (через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта” за місцем проживання або шляхом перерахування коштів на особовий рахунок, відкритий в установі уповноваженого банку).

Одночасно повідомляємо, що виплата зазначеної адресної грошової допомоги не вплине на розмір субсидії чи інших видів державної соціальної підтримки, які призначаються з урахуванням доходів сім’ї, оскільки носить разовий характер та не враховується при розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї.