Додаткові виплати під час санаторно-курортного оздоровлення

07.09.2020

Згідно обласної Комплексної соціальної програми вже не перший рік в області передбачені додаткові гарантії окремим пільговим категоріям громадян, які мають право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Вказане право розповсюджується на громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до першої категорії;дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; постраждалих учасників Революції Гідності та учасників бойових дій з числа учасників АТО/ООС.

Рішенням сесії обласної ради 28 серпня 2020 рокурозширено перелік категорій осіб, яким  надається додаткова матеріальна допомога на оздоровленнята внесено доповнення до обласної Комплексної соціальної програми, її дію поширено на осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства.

Органи соціального захисту населення забезпечують осіб з інвалідністюзагального захворювання та з дитинства безкоштовнимисанаторно-курортнимипутівками. При цьому Міністерством соціальної політики України встановлений  граничний розмір вартості санаторно-курортної путівки – 7740 грн. У разі, коли вартість санаторно-курортного лікування в обраному санаторії перевищує визначений граничний розмір вартості путівки, доплата цієї різниці здійснюється за рахунок власних коштів особи з інвалідністю.

Основною умовою для проведення виплати додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення є одержання послуг із санаторно-курортного лікування у санаторіях Полтавської області та проведення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів.

Додаткова матеріальна допомога на оздоровлення особам з інвалідністю виплачується у розмірі фактичної здійсненої доплати, але не більше 1 тис.грн.

Додаткова матеріальна допомога на оздоровлення надається за зверненням пільгових категорій громадян, після повернення з лікування в санаторно-курортному закладі, розташованому на території Полтавської області.

Для отримання додаткової матеріальної допомоги заявник подає до управління соціального захисту населення за місцем проживання:

– заяву на виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення;

– квитанцію про здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів, оформлену належним чином та скріплену печаткою санаторного закладу.