Звіт голови Шевченківської районної у м. Полтаві ради сьомого скликання про діяльність ради та виконавчого комітету у 2019 році

11.02.2020

Шановні мешканці району!

Минув ще один рік, наповнений бурхливими подіями суспільно-політичного життя району. Депутатський корпус продуктивно, злагоджено та конструктивно знаходив виважені шляхи вирішення питань життєдіяльності громади. Інтереси мешканців та їх соціальний захист були пріоритетними в роботі ради та її виконавчих органів. Діяльність районної ради здійснюється в інтересах громади та в обсягах і межах повноважень, наданих рішенням Полтавської міської ради.

У 2019 році відбулося 9 сесій Шевченківської районної у м.Полтаві ради. Радою розглянуто більше ста питань, з яких прийнято 124 рішення для забезпечення життєдіяльності району та бюджетних структур. Питома вага питань розглянутих на сесіях районної ради припадає на вирішення земельних відносин громадян. Попередньо всі проекти рішень розглядалися на засіданнях профільних депутатських комісій. За рік шість постійних  депутатських комісій провели 45 засідань, на яких розглянуто 150 питань.

За ініціативи депутатських фракцій, з метою вдосконалення соціального захисту населення та розбудови демократичної, правової держави, прийнято та направлено 2 звернення від районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету міністрів України, інших центральних органів виконавчої влади.

Для допомоги депутатам районної ради в здійсненні ними своїх повноважень, 16 депутатів мають 29 зареєстрованих помічників-консультантів. Депутатами постійно проводиться прийом виборців, як у приміщенні райвиконкому, так і за основним місцем роботи. Депутатський корпус районної ради бере активну участь у громадському житті району та міста в цілому.

Виконання повноважень радою та виконавчим комітетом неможливо без належного фінансування і координації дій всіх учасників бюджетного процесу. За 2019 рік до районного бюджету надійшло 257 832,2 тис.грн. Видатки районного бюджету за відповідний період склали 257 833,7 тис.грн.

У структурі видатків загального фонду районного бюджету найбільш значною 78,9 % є частка видатків на фінансування державних програм соціального захисту населення (субвенція з місцевого бюджету  за рахунок відповідної субвенції з Державного бюджету).

Фінансування головних розпорядників коштів у звітному періоді проводилось відповідно до розпису асигнувань в межах зареєстрованих бюджетних зобов’язань.

Протягом року відбулося 33 засідання виконавчого комітету, на яких розглянуто та прийнято 316 рішень. Питання захисту законних прав та інтересів дітей, соціального захисту населення, а також питання містобудування та архітектури склали найбільшу частку прийнятих виконкомом рішень.

За 2019 рік до виконавчого комітету надійшло 2552 звернення  громадян, із них запитів про доступ до публічної інформації 38. Через сайт райради та електронні засоби комунікації надійшло більше 700 листів від мешканців, підприємств та організацій. Виконавчим комітетом забезпечено розгляд звернень громадян у визначені законодавством строки. Проводиться підготовчий комплекс заходів по впровадженню в роботу системи електронного документообігу «Мегаполіс».

Протягом звітного періоду на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті надійшло 868 протоколів про адміністративні правопорушення. Винесена 721 постанова, з них про накладення адміністративного стягнення – 387 постанов на загальну суму 220 433 грн, з яких добровільно сплачено 105 183 грн.

Одним з актуальних питань у 2019 році було організація та проведення чергових виборів Президента України та позачергових виборів народних депутатів України. В районі забезпечено належне функціонування реєстру виборців. У 2019 році здійснено модернізацію комп’ютерної техніки відділу ведення державного реєстру виборців, оновлено програмне забезпечення.

На сайті Розпорядника реєстру впроваджено функцію «Особистий кабінет виборця», завдяки якій кожен громадянин України може отримати інформацію щодо своїх персональних даних, внесених до Реєстру виборців, а також дізнатися про номер та місцезнаходження своєї виборчої дільниці, без необхідності особистого звернення до відділу. Цією послугою скористався 10171 виборець району.

Станом на 31.12.2019 року в державному реєстрі по Шевченківському району м. Полтави значилось:

– виборців – 103110;

– недієздатних  – 136;

– нездатних самостійно пересуватися – 850;

– вулиць – 299;

– будинків – 5943;

– виборчих дільниць — 60 (в т.ч. 10 спеціальних).

На даний час реєстр виборців функціонує в штатному режимі та готовий до проведення чергових місцевих виборів у 2020 році.

Значну частину роботи як ради, так і виконавчих органів займають питання вирішення земельних відносин громадян. За рік радою та виконавчим комітетом прийнято рішень з земельних питань:

 • передано у власність 141 земельну ділянку (112 для будівництва житлових будинків, господарських будівель та споруд, 1 – для ведення садівництва, 28 – для будівництва індивідуального гаража);
 • надано 90 дозволів на реєстрацію будівництва та перепланування житла;
 • надано 89 дозволів на виготовлення технічних документацій із землеустрою;
 • видано 52 будівельних паспорта садибної забудови;
 • надано 41 дозвіл на будівництво житлових будинків господарських будівель та споруд у домоволодіннях;
 • погоджено 39 поділів та об’єднань садибних земельних ділянок;
 • надано 2 дозволи на переведення садових будинків у жилі;
 • визначено технічний стан 2 житлових будинків;
 • надано 10 дозволів на виготовлення проекту відведення земельної ділянки (для будівництва житлових будинків, господарських будівель та споруд)
 • затверджено 5 технічних документацій на земельні ділянки;
 • передано в оренду 52 земельні ділянки (11 садиби, 2 цегл. гараж, 39 метал. гараж);
 • заключено 49 договорів оренди на земельні ділянки та укладено 1 додаткову угоду щодо перерахунку і зміни орендної плати;
 • виготовлено та надано 9 містобудівних умов та обмежень;
 • складено 81 протокол про адміністративне правопорушення.

Для розгляду спорів щодо меж земельних ділянок проведено 79 комісійних обстежень. Продовжується ведення реєстру виданих містобудівних умов та обмежень з подальшим оприлюдненням інформації на офіційному веб-сайті районної ради.

Станом на 31.12.2019 до Шевченківської районної ради надійшло 1218 заяв від  учасника бойових дій та членів їх сімей. 20 земельних ділянок (1,9304га) виділено для індивідуального житлового будівництва, 8 з них передано у власність.

Спільно з Регіональним офісом водних ресурсів у Полтавській області проведено комісійні обстеження ставків та гідротехнічних споруд розташованих на території Шевченківського району м. Полтава (всього 32 об’єкта) та складено відповідні акти.

 

На постійному контролі у виконавчому комітеті знаходяться питання належного утримання території району. Вперше з 2016 року профінансовано Програму відновлення благоустрою Шевченківського району м.Полтави в паводковий період 2019 року. Завдяки цим коштам виконавчий комітет придбав помпу для оперативного вирішення питань з відкачки поверхневих та ґрунтових вод в період інтенсивного танення снігу та весняного паводку.

За результатами обстеження території району, за зверненнями мешканців інформація оперативно передається до міськвиконкому, продовжується співпраця з комунальними підприємствами і підрядними організаціями щодо впорядкування об’єктів благоустрою та контроль за виконанням робіт. Постійно проводиться обстеження місць можливого підтоплення на території району в паводковий період.

Під час проведення двомісячника чистоти та благоустрою міста силами управлінь, відділів та служб райвиконкому проведено «День довкілля», до якого долучилися депутати районної ради. На території району були проведені наступні заходи:

 • наведено належний санітарний стан, прибране та вивезене сміття з Каштанової алеї по вул. Івана Мазепи і прилеглої до адміністративної будівлі (вул. Івана Мазепи, 30) території;
 • пофарбовано турнікети на вулицях Івана Мазепи, Степового Фронту, П. Мирного, Великотирнівській;
 • наведено належний санітарний стан та впорядковано зелену зону об’їзної дороги м-ну «Сади-2» (вул. Нікітченка);
 • впорядковано дитячий майданчик біля адміністративної будівлі (вул. Івана Мазепи,30).

Під час проведення двомісячника чистоти, в рамках заходів по святкуванню Великодня та Травневих свят, силами комунальних підприємств та підрядних організацій, значний обсяг відповідних робіт було виконано на територіях прилеглих до культових споруд, розташованих на території району, в місцях масового відпочинку населення, на територіях прилеглих до меморіальних комплексів та пам’ятних знаків, зокрема: на вул. Нікітченка, Г.Сталінграду, 23 Вересня, Європейській, Л. Убийвовк, Степового Фронту, Першотравневому проспекті, а також в центральній частині міста.

Проводились заходи, щодо виконання рішень регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, стосовно підготовки пляжів до купального сезону та проведено обстеження гідротехнічних споруд ставків з підготовкою відповідної інформації на житлово-комунальне управління міста. З метою безпечного відпочинку дітей, було проведено обстеження технічного стану дитячих майданчиків району.

У весняно-літній період, в рамках заходів по виконанню міської Програми боротьби з амброзією полинолистою, спільно з КП «Декоративні культури», було складено перелік ділянок на території району найбільш заражених амброзією, а також визначені місця для першочергового її знищення, в подальшому дане питання перебувало на постійному контролі райвиконкому.

На основі аналізу звернень громадян, які надходили до виконавчого комітету, складено перелік місць на території району, які потребують облаштування пішохідних переходів, встановлення відповідних дорожніх знаків та пристроїв обмежуючих рух транспорту. На сьогоднішній день обмежуючі рух пристрої встановлено на тротуарах вул. 23 Вересня, розподільчій смузі по вул. Героїв АТО, та в пішохідній зоні м–ну «Сади-1», також облаштовано пішохідні переходи по вул. Героїв АТО (розподільчі трикутники навпроти «Алмазного заводу»).

Протягом липня-серпня 2019 року спільно з інспекцією по контролю за благоустроєм міста проводилась робота з приватними підприємцями району, щодо необхідності впорядкування зупинок громадського транспорту, на яких вони здійснюють свою господарську діяльність, а також контролювали приведення вищезазначеними суб’єктами господарювання їх до належного стану, разом з цим було складено окремий список зупинок на території району, які потребують капітального ремонту або заміни, дана інформація була надана в управління житлово-комунального господарства міста для подальшого опрацювання.

Враховуючи численні звернення мешканців с. Яр, щодо необхідності проведення ремонту проїжджих частин вулиць та провулків даного селища, було проведене їх комісійне обстеження, під час якого складено відповідний перелік об’єктів та визначено орієнтовний об’єм необхідних будівельних матеріалів (бракмаси), необхідний для виконання даних ремонтних робіт, пропозиції та інформацію надано в міські комунальні служби.

Підготовка житлового фонду, об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років розпочалася відразу після закінчення минулого опалювального сезону. Як засвідчив початок опалювального сезону, завдяки проведеній з власниками та балансоутримувачами житлових будинків роботі і здійсненню постійного контролю з боку райвиконкому, протягом 3 – 4 днів, практично, всі будинки району своєчасно прийняли теплоносій, порушення на об’єктах теплопостачання та мережах усувалися своєчасно, в найкоротший термін.

Вирішувалися питання щодо забезпечення належних умов життєдіяльності мешканців району в зимовий період, розроблені маршрути руху снігоприбиральної техніки міських комунальних служб і підрядних організацій для роботи в зимовий період, під час ліквідації снігових заметів на території Шевченківського району. Пріоритетними визначені маршрути руху громадського транспорту та під’їзні шляхи до медичних, освітніх і соціальних установ та підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста.

Отже, робота по організації утримання території району триває постійно.

Соціальний захист населення включає в себе систему заходів правового, соціально-економічного та організаційного характеру, що гарантується і реалізовується державою для забезпечення гідного життя, матеріальної забезпеченості на рівні стандартів сучасного розвитку суспільства і вільного розвитку людини.

Впроваджуючи державну політику у сфері соціального захисту в районі 58 тис. осіб перебувають під піклуванням управління соціального захисту населення. Через районне управління отримують різні види державних допомог, допомог за місцевими соціальними програмами – діти-сироти, особи з інвалідністю, багатодітні сім`ї, пільговики, субсидіанти, громадяни що опинилися в складних життєвих умовах та інші.

У 2019 році за рахунок Державного і місцевого бюджетів профінансовано  наданих населенню державних соціальних допомог, пільг, субсидій на житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії,  компенсаційні  виплати, виконання місцевих програм  на загальну суму 264 млн. 822 тис. грн.

Для територіального центру соціального обслуговування було придбано спецавтомобіль «соціальне таксі» з гідравлічним підйомником «Volkswagen Crafter». Це раілізовано завдяки обласної комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, шляхом співфінансування 50% з обласного бюджету та 50% з міського бюджету.

Через територіальний центр соціального обслуговування за минулий рік отримали послуги 5 788  громадян похилого віку, особи з інвалідністю і одинокі особи,  які потребують сторонньої допомоги. Для відновлення надання послуг «соціальної пральні» для одиноких громадян району були закуплені 4 пральні машини.

З метою більш якісного та швидкого обслуговування мешканців району, розуміючи значне навантаження на працівників, було придбано 14 комп’ютерів, 5 багатофункціональних пристроїв та надано в оренду 7 комп’ютерів, 1 багатофункціональний пристрій. На сьогодні цього не достатньо,  потреба в забезпеченні становить ще 32 комп’ютери та 8 багатофункціональних пристроїв.

Важливим питанням діяльності органу опіки і піклування пов’язане із захистом прав та законних інтересів дитини. Протягом року організовано проведення 28 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 160 питань.

Виявлено та надано відповідний статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування 19 особам. Вжито заходи щодо їхнього влаштування:

– усиновлено                                                                                            – 2;

– у сім’ї опікунів (піклувальників)                                                  – 5.

Створено районну комісію з питань формування потреби щодо спрямування субвенції для забезпечення житлом дітей–сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

На кінець року на обліку в районі перебуває:

– дітей-сиріт,                                                                                           – 40;

– дітей, позбавлених батьківського піклування                                     – 82;

– дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах                   – 30;

–  дітей, яким надано статус постраждалих від ЗК та ВД                      – 18.

Протягом 2019 року:

– перевірено умови проживання та виховання дітей у сім’ях               – 63;

– виявлено дітей ,які потребують соціально-правового захисту           – 21,

із них взято на облік у службі в справах дітей                                       – 21;

– влаштовано до комунального закладу «ЦСПРД ПОР»                     – 11.

До районного суду направлено позовів про позбавлення батьківських прав 6 матеріалів. До поліції направлено матеріали для притягнення до адміністративної відповідальності 29 батьків.

На обліку з усиновлення перебуває:

– дітей                                                                                                      – 28;

– подано заяв кандидатами в усиновлювачі                                           – 6;

– складено анкет на дітей, які підлягають усиновленню                       – 16;

– підготовлено висновків з питань внутрішньо сімейного

усиновлення                                                                                        – 5;

– перевірено умови виховання усиновлених дітей                                – 44;

– перевірено умови виховання дітей, які перебувають

під опікою (піклуванням)                         – 108.

 

З метою якісної підготовки та проведення заходів присвячених державним та місцевим святам, реалізації культурних, патріотичних та спортивних заходів в Шевченківському районі м.Полтави у 2019 році розроблена та затверджена відповідна Програма. До Програми по відзначенню заходів включено пропозиції виконавчого комітету та постійної депутатської комісії з питань освіти, дозвілля, роботи з молоддю та спорту.

Традиційно районною радою та виконавчими органами проведено:

 • Урочисті заходи присвячені 74-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
 • Святковий захід до Дня захисту дітей;
 • Урочисті заходи з нагоди відзначення 76-ї річниці вигнання нацистів з м.Полтави та Дня міста;
 • До Дня Святого Миколая організовано свято в районному територіальному центрі для дітей з обмеженими можливостями;
 • Проведено розважальну Новорічну програму для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в приміщенні райвиконкому;
 • Вже в друге окрім традиційної районної новорічної ялинки, для мешканців мікрорайону «Огнівка», встановлено нову штучну ялинку.

 

На виконання районної Програми по відзначенню заходів у 2019 році проведено свята вулиць та мікрорайонів – Довженка, Панаса Мирного, Полюсна, Сади-1, Сади-2, Огнівка.

З метою військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, спільно з всеукраїнською громадською організацією учасників та інвалідів АТО, на базі загальноосвітніх закладів району організовано та проведено військово-спортивні заходи «Уроки мужності».

З метою розвитку та популяризації фізичної культури і спорту, пропаганди здорового способу життя, залучення до активних занять спортом підлітків та молоді району організовано та проведено районні турніри з футболу, баскетболу, воркауту, греко-римської боротьби, тхеквандо.

Продовжуючи добрі традиції, за ініціативи депутатського корпусу до Новорічних та Різдвяних свят організовано привітання на дому дітей з особливими потребами, які отримали солодкі подарунки.

На останок хочу висловити слова вдячності депутатам за взаємодію з виконавчими структурами ради, за підтримку та активну співпрацю по розв’язанню існуючих проблем району.

 

Голова ради – Дмитро ЗАДВОРКІН