Кожній дитині – виховання в сім’ї

22.10.2019

На виконання завдання Міністерства соціальної політики України , з метою розроблення плану дій щодо створення розвиненої системи сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також поширення практики патронату і наставництва, службою у справах дітей 21 жовтня 2019 року було ініційовано проведення «круглого столу» з опікунами (піклувальниками) та усиновлювачами, які перебувають на обліку в Шевченківському районі м. Полтави. Під час заходу були розглянуті питання:

• зменшити кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в закладах інституційного догляду та виховання дітей;
  • вдосконалити процес усиновлення, встановлення опіки, піклування;
  • забезпечити ефективне функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу;
  • більш ефективно впроваджувати інститут патронатних вихователів;
  • розвивати систему наставництва в області.

Запрошені висловили своє бачення щодо спрощення процедури підготовки документів, наголосили на труднощах, з якими вони зіткнулися при проходженні процесу встановлення опіки над дітьми та усиновлення.

Отримана інформація та пропозиції будуть систематизовані та направлені до службі у справах дітей облдержадміністрації для подальшого інформування Міністерства соціальної політики України.

Заступник голови ради з питань

діяльності виконавчого органу –

завідувач відділу служби у справах дітей                           Рустам Азізов