Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

10.10.2019

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 з 1 жовтня поточного року запроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Монетизація включає в себе два механізми надання пільг: у грошовій безготівковій та готівковій формі.

Без звернення пільговиків з жовтня управліннями соціального захисту населення пільги  будуть призначені у безготівковій формі.

Кошти за надані пільги у безготівковій формі (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ“Ощадбанк” щомісячно до 18 числа наступного місяця, у встановленій законодавством послідовності (спочатку за опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, потім за електроенергію для освітлення, природний газ для приготування їжі, вивіз сміття та послугу з управління  багатоквартирним будинком).

Протягом доби після перерахування коштів АТ “Ощадбанк” на номер мобільного телефону пільговика направить смс-повідомлення з інформацією про суми, які необхідно сплатити за кожним видом  послуги.

За бажанням пільговика, за умови подання заяви територіальному управлінню соціального захисту до 15 жовтня, надання пільги з початку опалювального періоду буде здійснюватися у грошовій готівковій формі. Наступний термін подачі заяв до 15 травня – в такому разі пільги готівкою надаватимуться з початку неопалювального періоду.

Виплата сум пільгової знижки у готівковій формі проводитиметься у спосіб зазначений пільговиком у заяві, а саме: на банківський рахунок пільговика або через виплатні об’єкти АТ    «Укрпошта».

Відповідно до пункту 7 Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі пільговики, яким надається пільга у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої в безготівковій формі надавачам житлово-комунальних послуг (сума зазначається  в смс-повідомленні) або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Слід зауважити, якщо у пільговика, який отримує пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг (сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.), пільга буде надаватись йому з наступного опалювального (неопалювального) сезону у грошовій безготівковій формі.

Важливо, що для пільгових категорій громадян розмір пільгової знижки на оплату житлово-комунальних послуг, в межах встановлених соціальних нормативів, залишається незмінним.

За отриманням інформації з наступних питань пільговику необхідно звертатися до:

– органів соціального захисту населення — питання щодо нарахування пільги;

– управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг – щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати);

АТ „Ощадбанк” – щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, в порядку, визначеному АТ „Ощадбанк”.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном  633115.