30 вересня відзначається День усиновлення

30.09.2019

Щороку до спеціалістів районної служби звертаються від 9 до 13 подружніх пар або одиноких мешканців району з бажанням взяти дитину в сім’ю. І якщо раніше кандидати в усиновлювачі мріяли про дитину віком до 1 року, то на сьогодні вікові обмеження значно розширені.

Юридичні процедури, які визначенні чинним законодавством, дозволяють значно скоротити термін від початку збору документів до появи дитини в родині.

Мрія батьків почути дитячий сміх в своїй оселі обов’язково збувається. Спеціалісти служби у справах дітей супроводжують кожну родину від початку звернення, написання заяви до влаштування дитини та досягнення нею 18 років.

У ході цього супроводу обов’язково перед батьками виникає питання: чи розголошувати перед дитиною правду про її походження? Якщо так, то в якому віці це краще робити? По-перше, усиновлювачам необхідно самим розібратись в цих питаннях, щоб в майбутньому допомогти зробити це дитині.

Не важливо, пам’ятає дитина про те, що з’явилася на світ у тих батьків, які її виховують. Часто інформація про її походження до неї все рівно проникає. Чим пізніше дитина отримує цю інформацію, тим складніше вона буде сприйнята.

Для нових батьків задача №1 – зібрати максимум даних про історію біологічної сім’ї, проаналізувати всі відомості для того, щоб зрозуміти, як розповісти дитині про її біологічну сім’ю так, щоб не травмувати психологічно і головне примирити з ситуацією, добитися щоб подібне не повторилося в її житті.

У складному віці (13-15 років) необхідно говорити не про походження, а про відношення до біологічних батьків. Не рекомендовано говорити, що кровні батьки погані, треба наголошувати про їх неправильні вчинки, про відсутність поряд близьких людей, які б не допустили життєвих помилок. Підліток має зрозуміти, що народився у нових батьків у їх люблячих серцях і з цією любов’ю він подолає будь-які труднощі та перешкоди.

Радість, яка приходить з появою дитини в сім’ї, незрівняна з жодною іншою емоцією. Зростає дитина, а разом з нею формуються почуття спорідненості, відповідальності, безмежної взаємної любові.

Спеціалісти служби у справах дітей щоденно готові до спілкування з майбутніми усиновлювачами, ми допоможемо віднайти сенс життя, здійснити мрію кожного, хто хоче допомогти дитині бути щасливою.

Вікторія ТРОХИМЕНКО. – служба у справах дітей