Огнівка святкує ювілей!

30.09.2019

Цьогоріч минає 25 років з дня забудови та заселення сучасного  мікрорайону Огнівка, з цієї нагоди 28 вересня 2019року було проведено свято для мешканців. Вже традиційно для найменших жителів Огнівки було проведено ігрово-розважальну програму , а для дорослих огнівчан звучали задушевні пісні у виконанні солісток Полтавського міського будинку культури.

Також усі присутні могли спробувати солодку вату і козацьку кашу!Також до свята долучилися працівники  Клубу тактичних ігор та  ДРПЧ-1, які провели цікаві інтерактиви для наших дітей. Наприкінці свята голова Шевченківської районної у м.Полтаві ради Дмитро Задворкін привітав мешканців із святом і запевнив, такі заходи проводитимуться в Шевченківському районі і надалі.

А чи знаєте ви, що Огнівка як передмістя Полтави відома ще з середини 19-го століття! Зокрема, у матеріалах губернського перепису 1859 року йдеться про те, що між путівцями з Полтави у Пушкарівку і Рибці розташовувався хутір Огнівка. На той час на хуторі було 13 дворів і  мешкало 120 осіб.

Цікавим є і походження назви «Огнівка», з протоколів Полтавської міської думи за квітень 1896 року ми довідуємося, що землі довкола хутору належали гвардії поручику Івану Григоровичу Огнєву, відповідно назва «Огнівка» походить від прізвища власника угідь, проте ця назва була ще раніше, ймовірно землі ці з давніх-давен належали родині Огнєвих. Але дослідних рідного краю полтавець Марко Борисович Гейдельберг у своїх матеріалах про історію нашого міста наводить  дещо інше пояснення походження назви Огнівка. Мовляв, сюди, у пишнобарвне урочище з  ранньої весни до осені любили у святкові дні збиратися парубки й дівчата, щоб повеселитися, поводити танок. Досхочу поспівати,а заодно вибрати наречену й судженого. Особливо багато молоді сходилося на Івана Купала. Усю ніч над ставками палахкотіли вогнища від них, мовляв, ця місцина і отримала назву «Огнівка». За спогадами Марка Борисовича у 20-ї роках минулого століття на Огнівські ставки ходила молодь міста. Поселень, хат на цій луці не було.

Та хай там як, а на сьогоднішній день розбудовується Огнівка, мов гриби з-під землі, виростають багатоповерхові велетні, вдосконалюється інфраструктура мікрорайону, облаштовуються нові місця для відпочинку мешканців.