Зміни до державних соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг

31.07.2019

Відповідно до змін, внесених до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», з травня 2019 року змінено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, в межах яких надаються пільги та житлові субсидії населенню.

 

Згідно із новоприйнятими змінами встановлено:

 

– використання теплової енергії для централізованого опалення абонентами, житлові будинки яких не обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, визначається за такою формулою:

СНт = (Пмін х Кс) / СРт,

де СНт – соціальний норматив плати за теплову енергію для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких не обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, гривень на 1 кв. метр;

Пмін – законодавчо встановлений на відповідну дату розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, гривень;

Кс – середній кількісний склад домогосподарств, які одержують житлову субсидію, що становить дві особи;

СРт – соціальна норма опалювальної площі житла на одне домогосподарство у складі двох осіб – 62,52 кв. метра.

 

– використання природного газу для індивідуального опалення – 4 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

– для користування послугами з централізованого постачання холодної води – 2 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 3,6 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води.

– у разі перерви у наданні послуг з централізованого постачання гарячої води (більш як на 14 діб) в установленому законом порядку – 3,6 куб. метри холодної води на одну особу на місяць.

– субсидії на оплату абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, надаються в межах граничного розміру плати за абонентське обслуговування, визначеного відповідно до статті 4 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.

Одночасно повідомляємо, що змінено ціну на природний газ для побутових потреб населення згідно постанови КМУ № 867 від 19.10.2018 р. «Про затвердження Положення про покладання спеціальних загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу».

З 01.05.2019 ціна на газ за 1 м3 становить 8,365610 грн.;

з 01.06.2019 – 7,82920 грн.;

з 01.07.2019 р. – 7,03189 грн.